Petrol
112.92
1.75%
Euro
17.528
0.01%
Dolar
16.6437
0.71%
Altın
972.06
0.33%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
347.696
-0.04%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Sabiha Gökçen Havalimanı'na iki yeni ortak

  Malaysia Airports ile Limak Grubu, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve LGM Havalimanı İşletmeleri'nin yönetimine ortak oluyor.
  • 13.02.2014 - 13:02
  Sabiha Gökçen Havalimanı'na iki yeni ortak

  Sabiha Gökçen Havalimanı na iki yeni ortak #1

  Rekabet Kurulu, Malaysia Airports Holdings Berhad'ın, iştiraki Malaysia Airports MSC Sdn Bhd aracılığıyla İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım, Yapım ve İşletme AŞ ve LGM Havalimanı İşletmeleri Ticaret ve Turizm AŞ'nin yüzde 40 oranındaki hisselerinin devralınması işlemine izin verdi.

  MALAYSIA İLE LİMAK GRUBU ŞİRKET YÖNETİMİNE ORTAK

  Böylece, Malaysia Airports MSC Sdn Bhd ile Limak Grubu söz konusu şirketlerin yönetimine ortak olacak. Rekabet Kurulu, Alliance One Tütün AŞ tarafından yüzde 50 oranında hissesinin devralınması suretiyle Oriental Tütün Paketleme Sanayi Ticaret AŞ'nin devralan ile Öz-Ege Tütün Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ortak girişimine dönüştürülmesi işlemine izin verdi.

  ORTAK GİRİŞİME DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İŞLEMİNE İZİN VERİLDİ

  Edison Mission Energy'nin iştiraki Mission Energy Holdings International Inc'nin tüm hisselerinin NRG Energy Holdings Inc. tarafından devralınması işlemine de izin verilmesi kararlaştırıldı. Kurul ayrıca, Fina Enerji Holding AŞ tarafından yüzde 70 oranında hissesinin devralınması suretiyle Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik AŞ'nin devralan ve Polat Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin ortak girişimine dönüştürülmesi işlemine izin verdi. Rekabet Kurulu, Venetos Holding AG'nin Schmolz+Bickenbach AG'yi devralması işlemine izin verildiğini de duyurdu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir