Petrol
112.33
-0.11%
Euro
17.3286
-0.34%
Dolar
16.6171
-0.13%
Altın
971.09
-0.20%
Borsa
2395
-0.29%
Bitcoin
320.587
-5.13%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  Saçları tek tek dikilen Atatürk heykeli

  Saçları tek tek dikilen Atatürk heykeli

  Tekirdağ’da emekli bir resim öğretmeni, saçlarını ve kaşlarını tek tek dikerek bir yılda Atatürk'ün balmumu heykelini yaptı.
  • İHA
  • 14.11.2016 - 10:00

  Tekirdağ Süleymanpaşa Tarihi Belediye Binasında resim ve heykel sergisi açan emekli resim öğretmeni Hilmi Özgün, 40 yıldır resim ve heykel yapmakla uğraşıyor.

  Heykelleri içerisinde özellikle bal mumundan yaptığı Atatürk heykelini yaptığı sırada, çok meşakkatli yollardan geçtiğini belirten emekli öğretmen Özgün, sadece Tekirdağ’da değil, İstanbul, Kırklareli ve Edirne’de de kendisinin yaptığı anıtların bulunduğunu belirtti.

  "BİR YIL EMEK VERDİM"

  Sergide vatandaşların yakından baktığı ve ilgi odağı olan Atatürk heykeli hakkında bilgi veren Özgün, “Bu Atatürk heykelini yapmak için bir yıl emek verdim. Saçlarını ve kaşlarını tek tek kendi ellerimle diktim” diyerek 10 yıldır bu heykeli farklı yerlerde sergilediğini söyledi.

  Saçları tek tek dikilen Atatürk heykeli #1

  "ATATÜRK’ÜN KOLUNU KIRDILAR"

  Konuyla ilgili açıklamada bulunan emekli Resim Öğretmeni Hilmi Özgün, 25 yıl öğretmenlik yaptığını ve bu sürede de durmadan bir şeyler ürettiğini ifade ederek, “Öğretmenliğim süresince de üretmeye devam ettim. 40 yıldır yoğun olarak bu sanatın içinde duruyorum. Bu benim 3. kişisel sergim. Böyle bir şey yapmak hayli zaman alır. Gövdesini de ayrıca yapıyoruz. Çünkü gövdesi manken gövdesi değildir ve Atatürk’ün gerçek ölçüleri alınarak yapıldı. Ben isterim ki Tekirdağ’da bir bal mumu müzesi oluşturalım. Tekirdağ’ın başka ünlülerini, ileri gelenlerinin olduğu bir müze yapalım. Bu kent için büyük bir eser olabilir. 10 yıl önce bu heykeli yaptım ve bir festivalde sergiledim çok beğeni aldı. İlgi büyük aslında hatta Namık Kemal Evine de koyduk bir ara. Bayanın biri gelmiş ‘Ben Atatürk’ü çok seviyorum’ derken Atatürk’ün kolunu kırmıştı. Ondan sonra ben de tamir etmek zorunda kalmıştım” diye konuştu.

  Saçları tek tek dikilen Atatürk heykeli #2

  Saçları tek tek dikilen Atatürk heykeli #3

  Saçları tek tek dikilen Atatürk heykeli #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir