Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.446
-0.40%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Sağlık çalışanları Cizre'ye gönüllü olarak gitti

  Tokat'ta toplanan 9 kişilik sağlık çalışanı, gönüllü olarak Şırnak'ın Cizre ilçesinde görev yapmak için yola çıktı.
  • İHA
  • 19.01.2016 - 16:40
  Sağlık çalışanları Cizre'ye gönüllü olarak gitti

  Sağlık çalışanları Cizre ye gönüllü olarak gitti #1

  Güneydoğu’daki terör olaylardan dolayı can güvenliği nedeni ile birçok kamu kuruluşu boşalırken, 9 kişilik UMKE 7. bölge grubu bölgeye hareket etti. Şırnak’a gönüllü olarak giderek çalışmak isteyen ekibin taleplerini değerlendiren Sağlık İl Müdürlüğü olumlu cevap verdi.

  "MİLLETİMİZE HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYARIZ"

  Zile’den Ankara’ya giderek Şırnak’a geçecek olan ekipten Yılmaz Erdinç Öğütçü, "Vatanımızın her yeri bizim için kutsaldır. Ölümüne de olsa orada gidip milletimize hizmet etmekten şeref duyarız" dedi.

  "ORALARA GİTMEYİ ALLAH NASİP ETTİĞİ İÇİN GURURLUYUZ"

  Özgür Korkmaz ise Cizre görevlendirmesi için yola çıktıklarını sosyal medya hesabından duyurarak şu bilgilere yer verdi:

  “İnşallah hayırlısıyla gider geliriz. Biz bu göreve gönüllü yazıldık. Neden gidiyorsunuz, ’sizden başka gidecek kimse yok mu’ gibi birçok şey söyledi çevremizdekiler. Arkadaşlar bizler ana kuzusu isek orada çalışan gerek güvenlik güçleri gerek sağlık çalışanları da ana kuzusu. Vatanın her karışı bizim için tereddütsüz gidilecek topraklardır. Biz dik olursak, bir olursak, birlik olursak hem diri hem de iri oluruz. Bu işte gönüllü olduğumuz kadar oralara gitmeyi Allah nasip ettiği için gururluyuz da. Allah’a emanet olun.”

  Sağlık çalışanları Cizre ye gönüllü olarak gitti #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir