Euro
15.1238
-0.13%
Dolar
13.3581
-0.14%
Altın
789.4990
-0.06%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
572.977
1.00%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Şahinbey Belediyesi Türkiye birincisi oldu

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başarı zincirine bir halka daha ekledi.
  • Haber Merkezi
  • 13.04.2016 - 18:02
  Şahinbey Belediyesi Türkiye birincisi oldu

  Şahinbey Belediyesi Türkiye birincisi oldu #1

  AK Partili Belediyelerin katıldığı “Gençlik ve Belediye” Temalı proje yarışmasında Şahinbey Belediyesi Gençlik Merkezleri ve Sosyal Tesisleriyle birlikte gençlere yaptığı yatırımla “Asım’ın Nesli Şahinbey’de Yetişiyor” Projesiyle ödüle layık görüldü.

  ÖDÜLÜ BAŞBAKAN’IN ELİNDEN ALDI

  Şahinbey Belediyesi, yaptığı hizmetlerle Türkiye’ye örnek olmaya devam ederken, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının organize ettiği “Gençlik ve Belediye” temalı yarışmaya “Asım’ın Nesli Şahinbey’de Yetişiyor” projesiyle katıldı. Türkiye genelindeki Büyükşehir, İl, İlçe, Belde Belediyelerinin katıldığı yarışmaya toplamda 182 belediye projeleriyle başvurdu ve AK Partili Belediyeler arasında Şahinbey Belediyesi birinci olarak ödüle layık görüldü.

  Başkan Tahmazoğlu ödülünü Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı. Çok müstesna akademisyen ve uzmanlardan oluşan bir Seçici Kurul tarafından, yapılan değerlendirme de objektif ve evrensel kriterler baz alınmıştır.

  TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

  Seçici Kurul tarafından birinci seçilen Şahinbey Belediyesi’nin 73 Gençlik Merkezinde 42 branşta 326.000 gence, başarılı eğitmen kadrosu ile uyguladığı eğitim sistemi Türkiye’ye örnek gösterildi. 73 Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisi ile geleceğimizin mimarı gençlerimizi YGS-LYS ve TEOG sınavlarına hazırlayan Şahinbey Belediyesi %79 başarı ile Türkiye’nin en iyi lise ve üniversitelerine gençlerimizin yerleşmesini sağladı. Bu yıl 40.000 kursiyerle eğitim hizmetine devam ediyor.

  “ASIM’IN NESLİ ŞAHİNBEY’DE YETİŞİYOR

  Şahinbey Belediyesi Başkan Tahmazoğlu göreve gelmesi ile başlayan büyük yatırım hamlesi %80’i çarpık yapılaşma olan Şahinbey’de Kentsel Dönüşümü sağlarken en büyük yatırım olarak gördüğü Genç nesillerin imarına da özel önem verdi. Bu kapsamda yaptığı tesislerden 326.000 kişi faydalandı. Gençlik Merkezlerinin özgün tasarımı ve mimarisinin yanında modern ve pozitif bilimler eğitimi verilirken, milli ve manevi değerler eğitimi ile de gençlerin iç dünyalarının da istikametli ve güzel ahlaklı olmasına vesile olunuyor.

  Gençlik Merkezlerindeki bölgenin en büyük spor tesisleri ile gençler dinamizm kazanırken 42 branşta verilen Meslek Edindirme ve Sanat Kursları ile yetenekleri inkişaf ettiriliyor. Özellikle Rol Model Öğretmenler ile gençler öğrendiklerini yaşayan öğretmenlerinden bu dersleri almaları daha tesirli oluyor. Bunun yanında on binlerce Gencin uçakla Çanakkale’yi ziyaret etmeleri, Şehitler Geceleri gibi milli manevi etkinliklerle de ecdatla olan bağları kökleşiyor.


  Görüş Bildir