Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
495.099
-0.62%
8ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 8 C
  Şahin'den Devlet Bahçeli'ye kötü haber

  Şahin'den Devlet Bahçeli'ye kötü haber

  Mehmet Ali Şahin, Devlet Bahçeli'ye dava açan Başbakan Erdoğan'ın 44 bin 500 lira tazminat kazandığını söyledi.
  • 08.08.2013 - 22:14

  Şahin den Devlet Bahçeli ye kötü haber #1

  Şahin, partisinin Safranbolu İlçe Başkanlığının bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan'ın diktatörlükle itham edildiğini söyledi.

  "DİKTATÖRLÜK OLSA BUNLARI YAPAMAZLAR"

  Muhalefet yanlısı yayın yapan gazete ve televizyonların Erdoğan'a hakaret ve küfür ettiğini, diktatör olsa bunları yapamayacaklarını anlatan Şahin, şöyle devam etti: 'Bakın yayınlarına baştan sona hakaret ve küfür. İktidara ve Sayın Başbakan'a. Türkiye'de diktatörlük olsa siz bunları yapabilir misiniz? Diktatörlük olsa bunların bir satırını yazabilir misiniz? Türkiye o kadar özgür ki. Bir CHP milletvekili sosyal medyada Başbakan'ın kızına hakaretler etti. CHP'nin gençlik kollarının bir üyesi sayın Başbakan'ın annesine küfür etti. Sonra özür diledi ama uzaklaştırıldı partiden. Türkiye'de diktatörlük olsa siz bunları yapamazsınız.'

  "44 BİN LİRA ÖDEYECEK"

  Parti genel başkanlarının da aynı şekilde davrandığını vurgulayan Şahin, 'Başbakanımız Erdoğan, kendisine hakaret eden MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye 20 dava açmıştır. Bunlardan 6 tanesi sonuçlandı. Bahçeli, Erdoğan'a 44 bin 500 lira tazminat ödeyecek. Sayın Başbakan cevap vermiyor. 'Ben o seviyeye inmem' diyor. Tüm konuşmalarını takip edin. İşi gücü konuşmalarında Sayın Başbakan'a hakaret etmek. Biz ne yapıyoruz. Onun üslubu ile cevap vermiyoruz, yargıya taşıyoruz' diye konuştu.

  Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aynı şekilde davrandığını, Kılıçdaroğlu hakkında açılan davaların daha fazla olduğunu ve çok daha fazla tazminat ödeyeceğini belirterek, genel başkanların birbirlerine saygılı olması gerektiğini kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir