Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
477.817
0.77%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Sahte Hızır Fatiha’yı okuyamadı

  Kendisini ’Hızır Aleyhisselam’ olarak tanıtan ve bir vatandaşı dolandırmak isterken yakalanan sanık duruşmada Fatiha suresini okuyamadı.
  • İHA
  • 21.03.2016 - 13:47
  Sahte Hızır Fatiha’yı okuyamadı

  Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık N.Ö. ve mağdur T.T. hazır bulundu. Sanık N.Ö., mahkemede sorgu ve savunmasında "Ben Talas’ta peçete, kalem satarım. Bu amca gelip bana 5 TL verdi, ben dilenci değilim diye kabul etmedim. Bana acıdı, yardım etmek istediğini söyledi. Daha sonra bankaya gittik. O ara polis geldi ve ’bunlar sahte Hızır para verme’ dedi, kimseyi dolandırmadım" diye konuştu.

  "ŞU AN SEYYİD BURHANETTİN HZ. YANIMIZDA"

  65 yaşındaki mağdur T.T. ise ifadesinde 2015 yılı Aralık ayında sanığın bastonu ile yanına geldiğini belirterek, "Kıyafetlerini gördüm, 5 TL verdim, kabul etmedi. ’İyilik yapacaksan evimde tüp yok’ diyerek ’tüp parası ver’ dedi. Ben de önce 50 TL verdim, daha sonra bana Allah’ın sevgili kullarından olduğunu söyleyerek ’Sen imtihanı kazandın. Allah rızası için cebindeki tüm paranı verir misin?’ dedi. 135 TL cebimde vardı, sözleri ile hep beni etkiledi. Ben de çıkarıp verdim, evine bırakayım dedim. Kendisini Seyyid Burhanettin Hazretleri Türbesi’ne bırakmamı istedi. Oraya geldiğimizde araçtan inmedi ve bana ’Zaten o mübarek burada, şuan yanımızda’ dedi. Bana Kur’an’da bazı kıssaları öyle bir anlattı ki, çok etkilendim. Bir anda benden istediği para 5 bin 300 TL’ye çıktı. Daha sonra bankaya gittim. Bankadan 5 bin 400 TL çektim, o sıra sivil bir polis yanıma gelerek beni uyardı. Daha sonra sanığın yanına giden sivil polisler bu adamdan şikayetçi olmamı istediler. Kendisinden şikayetçiyim, benim gibi kaç kişiyi istismar edecek. Hiçbir maddi zararım yoktur" diye konuştu.

  FATİHA SURESİNİ OKUYAMADI

  Mahkeme Başkanı sanık N.Ö.’ye dini bilgisinin olup olmadığını sorarak, ’Fatiha’ süresini okumasını istedi. Sanık N.Ö. ise hakime dua bilmediğini söyledi.
  Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık N.Ö.’ye ’dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçundan 2 yıl 3 ay hapis, 3 bin 600 TL adli para cezası verdi.
  Sahte Hızır Fatiha’yı okuyamadı #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir