Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C
  Sahte içki mağduru devlete seslendi: Rakıyı ucuzlatın

  Sahte içki mağduru devlete seslendi: Rakıyı ucuzlatın

  Ölümün eşiğinden dönen Serkan Okansoy hastane çıkışı yaşadıklarını anlattı.
  • 29.10.2015 - 12:50

  Sahte içki mağduru devlete seslendi: Rakıyı ucuzlatın

  Sahte rakı içtiği için Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 58 yaşındaki Serkan Okansoy hayati tehlikeyi atlattı. Hastane bahçesine çıkan Okansoy, "Gazoz şişesi kadar rakı 38 lira, ucuzlatın biraz" dedi.

  Sahte rakı mağduru devlete seslendi: Rakıyı ucuzlatın VİDEO

  "BULGARİSTAN'DAN GELİYOR" DİYORLAR

  'Bulgar rakısı' olarak adlandırdığı rakıyı ucuz olduğu için 2 yıldır içtiğini söyleyen Okansoy, “Bulgaristan'dan geliyor, diyorlardı. Bulgaristan'dan falan geldiği yok. Burada yapılıyor. Eskiden Bulgaristan'dan geliyordu. Şimdi merdiven altı yapıyorlar” diye konuştu.

  TEDAVİ OLARAK GERÇEK RAKI

  Hastanede tedavi olarak kendisine gerçek rakı içirildiğini anlatan Okansoy, "İçerken orijinal rakıyı içirdiler. İçerken zorlandım. Ondan sonra tedaviye çıkardılar. Ondan sonra diyalize soktular" dedi.

  'DİREKTEN DÖNDÜM'

  Ölenler arasında arkadaşları olup olmadığını merak eden Okansoy, kendisini şanslı hissettiğini belirterek, "Yüzde yüz şanslıyım. Direkten döndüm. Allah yardım etti" diye konuştu.

  "BİR DAHA SAHTE RAKI İÇMEM"

  Bir daha sahte rakı içmeyeceğini söyleyen, sahte rakının şişe içinde olduğunu hikayeden bandrol yapıştırıldığını anlatan Okansoy, "Beni zehirleyen rakıda hafif bir tentürdiyot kokusu vardı. İçmek istemedim. Ertesi gün başka yerden aldığım rakımı içtim. Sonra eve gelince onu da içtim" dedi.

  'NE OLUR RAKIYI UCUZLATIN'

  Sahte rakıdan 2 şişe içtiğini ancak erken davrandığı için kurtulduğunu söyleyen Okansoy, “Kesinlikle sahte rakı içmeyin, ne olursa olsun. Yazık günah 9 tane insan öldü. Ucuz diye içmeyin. Devlete de sesleniyorum. Ne olur rakıları da biraz ucuzlatın. 'Mastika' 5 lira, normal gazoz şişesi kadar rakı 38 lira. Millet mecbur alıyor onu" diye konuştu.

  "BABAM RAKIDA TECRUBELİ"

  İstanbul dışında yaşayan Serkan Okansoy'un kızı Işıl Ökten haberi alır almaz kızıyla birlikte hastaneye babasının yanına geldi. Babasının şanslı olduğunu söyleyen Ökten "Babam tecrübeli, uyuyacakmış, uyumamış. Çok zamandır içtiği için anlamış bir sıkıntı var. Kendisi aramış polisi zaten. Çok şanslı bence" diye konuştu.

  Torunu Çağla Meryem Ökten'i seven Serkan Okansoy bir süre hastane bahçesinde dolaştıktan sonra yeniden odasına çıktı. Okansoy'un bir süre daha tedavi görüp taburcu olması bekleniyor.

  Görüş Bildir