Euro
10.1513
-0.09%
Dolar
8.6547
-0.12%
Altın
493.65
0.42%
Borsa
1.391
-0.09%
Bitcoin
371.394
-3.25%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Sakarya'da emekli imam, üniversiteli oldu

  59 yaşında üniversite kazanan emekli imam, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'ne kaydını, oğluyla birlikte yaptı.
  • AA
  • 09.09.2021 - 10:48
  • Güncelleme : 09.09.2021 - 11:38
  Sakarya'da emekli imam, üniversiteli oldu

  Sakarya’da yaşayan 5 çocuk babası Murat Keleş (59), Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde Adalet Meslek Yüksekokulu'nu bitirdi ve meslek hayatına imam olarak devam etti.

  İmamlıktan emekli olan Keleş, hukuk fakültesi için Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) hazırlandı.

  DGS'de yeterli puanı alamayan Keleş, aynı zamanda bu yıl yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girdi. Keleş, YKS'de aldığı puanla Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) İslami İlimler Fakültesi İlahiyat Bölümü’nü kazandı.

  59 YAŞINDA ÜNİVERSİTELİ OLDU

  Ankara'ya kayıt yapmaya gelen Keleş, 59 yaşında üniversiteli olduğu için sevinç yaşadığını söyledi.

  Çocuklarından ikisinin üniversite mezunu olduğunu, diğer ikisinin ise üniversite okuma aşamasında olduğunu belirten Keleş, "Çocuklarımla beraber üniversite okuyacağım inşallah." dedi.

  Murat Keleş, yaşıtlarının üniversite sınavına girmeleri için kararlı olmaları gerektiğini, öğrenmek isteyenlerin mutlaka başaracaklarını dile getirdi.

  Sakarya'da emekli imam, üniversiteli oldu ViDEO

  "HAYIRDIR BABANI KAYDETTİRMEYE Mİ GELDİN?"

  ASBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Demiröz ise üniversitenin önündeki trafik ışıklarında karşılaştığı baba ile oğula yardımcı olmak için yanlarına gittiğini ve baba Murat Keleş'in oğlunun kaydını yapmaya geldiğini sandığını aktardı.

  Demiröz, oğul Yıldırım Keleş'e şaka yoluyla "Hayırdır babanı kaydettirmeye mi geldin?" diye sorduğunu ve "Evet" yanıtını aldığını söyledi.

  Karşılaştığı durumun olağanüstü olduğunu belirten Demiröz, "59 yaşındaki Murat Bey'in böyle bir yola girmesi, üniversitemizi kazanması ve oğluyla birlikte üniversitemize kayıt yapmaya gelmesi bizleri çok mutlu etti." diye konuştu.

  Sakarya da emekli imam, üniversiteli oldu #1

  Sakarya da emekli imam, üniversiteli oldu #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir