Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.127
2.18%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Saldırıda yaralanan genç, sabah saatlerinde bulundu

  Saldırıda yaralanan üniversite öğrencisi Hasan G., yaralı halde gittiği Bakanlık binasında sabah bulundu.
  • 14.03.2016 - 12:29
  Saldırıda yaralanan genç, sabah saatlerinde bulundu

  Saldırıda yaralanan genç, sabah saatlerinde bulundu #1

  Patlama sonrasında, Kızılay'da bulunan Adalet Bakanlığı ek binası bahçesine kadar yaralı halde giden 22 yaşındaki ODTÜ 3'üncü sınıf öğrencisi Hasan G, burada baygınlık geçirdi. Olay yerinden uzaklaştığı için gece saatlerinde fark edilemeyen Hasan G, bakanlık bahçesinde baygın halde sabahladı. Bu sabah mesaiye gelen Bakanlık çalışanları, Hasan G'yi fark ederek 112 Acil Servis'e haber verdi. Bir bakanlık personelinin refakatinde Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınan Hasan G'nin ameliyat edileceği öğrenildi.

  "YAŞADIĞINA İNANAMIYOR"

  Bakanlık görevlisi, Hasan G.'yi buldukları anı şöyle anlattı: "Adalet Bakanlığı ek binası bahçesinde sabah iş başlangıcında bulduk. Gece zaten karanlık olduğu için güvenlikçiler de fark edememişler. Ambulansa haber verdik, ben de refakat ettim. Şu an durumu iyi. Kendisi bile yaşadığına inanamıyor."

  "PATLAMANIN SESİ KORKUNÇTU"

  Patlamada yaralanan ve Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Özkan Özbey, taburcu olduktan sonra açıklamalarda bulundu. Patlama anında olay yerinden geçtiğini kaydeden Özbey, "Patlamanın sesi, insanların sesi korkunçtu. Çok kötüydü her şey. Terör, insanları öldürmek, insanlığa aykırı bir olay, bir suç, bu olayı ve yapanları lanetliyorum" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir