Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
364.850
1.61%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Samsun'da 43 Roman çiftin nikahı kıyıldı

  Samsun Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 9. Geleneksel Toplu Nikah Şöleni'nde 43 roman çiftin nikahı kıyıldı.
  • AA
  • 06.10.2016 - 02:02
  Samsun'da 43 Roman çiftin nikahı kıyıldı

  Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinlikte gelin ve damatlar müzik eşliğinde alana geldi.

  Şölenin açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Romanlar erken evlendikleri için böyle bir hizmet verdiklerini söyledi.

  Romanların çeşitli nedenlerden dolayı nikah kıyamadıklarını belirten Yılmaz, "Küçük yaşta evlendikleri için nikah kıyma işlemi yapılamıyor. Dolayısıyla evlendikten sonra zaman ve imkan bulamıyorlar. Nikah kıymadıkları için de çeşitli hizmetlerden faydalanamıyorlar. Biz de bu kardeşlerimizin çocuklarının okul ve sağlık işlemlerinde problem yaşanmaması için nikahlarını kıyıyoruz. Yıllardır bu işlemi yapıyoruz." dedi.

  Samsun da 43 Roman çiftin nikahı kıyıldı #1

  Samsun Valisi İbrahim Şahin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "3 çocuk" isteğini hatırlatarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız evlilik cüzdanını verirken '3 çocuk' mecburiyetini getiriyor ama Romanlar nikah cüzdanını almadan 3'ü tamamlamaya gayret gösteriyorlar. Bunun için de kutluyorum şimdiden, Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum." diye konuştu.

  Konuşmaların ardından Başkan Yılmaz, işitme engelli çift Tahir-Esma İnater ile Alican-Gülnur Yiğit çiftinin nikahlarını kıydı.

  Çiftlerin nikah şahitliğini ise Vali Şahin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sedat Bulut, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Kemal Alver, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler yaptı.

  Nikah töreninin ardından pasta kesildi.

  Toplam 43 çiftin nikahlarının kıyıldığı törenin sonunda Roman havası oynayan çiftler, doyasıya eğlendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir