Petrol
94.31
-0.83%
Euro
18.254
0.00%
Dolar
17.9552
-0.02%
Altın
1.029
0.13%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
435.438
-2.55%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Samsunlu aile evin üzerine ev yaptı

  Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde yaşayan bir aile, devlet tarafından yapılan tek katlı evin üzerine bina inşa etti.
  • 05.11.2014 - 11:35
  Samsunlu aile evin üzerine ev yaptı

  samsun

  Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde köyleri baraj suları altında kalan vatandaşlar, devletin kendilerine yaptıkları tek katlı evlere yerleşti. Zaman içinde yaşadıkları ev ihtiyaçlarını karşılamayan vatandaşlar, tek katlı mevcut yapıyı yıkmadan üzerine bina inşa etti. Ev üzerine yapılmış evi görenler ise büyük şaşkınlık yaşadı.

  Samsun'da bir aile evin üzerine ev yaptı İZLE

  "EVİ YIKMADAN ÜZERİNE BAŞKA BİR EV YAPTIK"

  Tek katlı bina dururken üzerine 2 ile 4 kat arasında değişen apartman yapıldı. Bu çözüm formülü mahalle sakinleri arasında hızla yayılınca ev üzerine ev yapılan bina sayısı da arttı. 2 ay önce yeni yaptıkları binaya taşındıklarını söyleyen 60 yaşındaki Hanife Göngör, "31 yıl devletin yaptığı iki odalı evde yaşadım. Eşim zaten inşaat işçisi. Ev artık yetmedi. Biz de evi yıkmadan üzerine başka bir ev yaptık. Kalacak yerimiz olmadığı için böyle yaptık. Eski evi depo olarak kullanıyoruz. Sonra belki yıkarız" dedi.

  Samsunlu aile evin üzerine ev yaptı #2

  Rabia Özer de aile bireylerinin tek katlı evin üzerine 10 yıl önce 2 katlı bir apartman yaptıklarını belirterek "Eşimin ağabeyleri yeni evlere taşındılar. Biz hala mevcut evde kalmaya devam ediyoruz. Ev yapacak durumumuz olmadığı için devletin yaptığı bu evde yaşıyoruz" diye konuştu.

  "DIŞARIDAN GELEN KİŞİLER ŞAŞIRIYORLAR"

  55 yaşındaki Dursun Çakır ise mahallede yaşayan insanların genellikle inşaat işinde çalıştıklarını belirterek, "Herkes inşaatçı olduğu için evin üzerine ev yapmaları kolay oldu. Kalacak yeri olmayanlar imkansızlıktan dolayı böyle bir çözüm buldu. Mahallemize dışarıdan gelen kişiler evleri böyle gördüklerinde şaşırıyorlar. Ama daha sonra onlara neden böyle yaptığımızı anlatıyoruz. İmkan olmayınca insanlar böyle yapmak zorunda kaldı" diye konuştu.

  Samsunlu aile evin üzerine ev yaptı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir