Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
415.601
0.43%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Samsun'da bir tekne alabora oldu

  Samsun'da içinde 6 avcının olduğu tahmin edilen bir tekne alabora oldu. Avcıları arama çalışması başlatıldı.
  • 11.01.2015 - 13:44
  Samsun'da bir tekne alabora oldu

  tekne

  Bafra ilçesinde avlanmak için Gıcı Gölü'ne açılan avcıların içinde bulunduğu teknenin alabora olması sonucu ilk belirlemelere göre bir kişi öldü. 6 kişi oldukları tahmin edilen diğer avcıların kurtarılması için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

  TEKNE ALABORA OLDU

  Alınan bilgiye göre, ilçenin Sarıköy Mahallesi'nde Gıcı Gölü'nde avlanmak isteyen avcılar tekneyle göle açıldı. Söz konusu tekne, kuvvetli fırtına nedeniyle bir süre sonra alabora oldu. Çevredeki vatandaşlarca yapılan ilk müdahalede, gölden bir kişinin cesedi çıkartıldı.

  KURTARMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

  Olay yerine gönderilen çok sayıda ekip, 6 kişi olduğu tahmin edilen diğer avcıların kurtarılması için çalışma başlattı. Bölgeye hareket eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bize gelen ilk bilgilerde 6 - 7 kişinin göle balıkçı teknesi ile açıldığı, daha sonra da fırtına nedeni ile teknenin alabora olduğu yönünde" dedi.

  KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

  Samsun'un Bafra İlçesi Sarıköy Mevkii'ndeki Gıcı Gölü'nde bir balıkçı teknesinin alabora olması sonucu 7 kişi sularda kayboldu. 30 yaşındaki Dursun Namlı'nın csedine ulaşılırken Bilgin Namlı (15), Yunus Emre Erol (20), Muharrem Türkmen (37), Niyazi Türkmen (30), Yunus Semiz (38) ve Mehmet Ali Semiz'e (35) ulaşma çalışmalarına devam ediliyor. Dursun Namlı'nın cesedi otopsi yapılması içih Bafra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  2 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

  Suda kaybolan 6 kişeden 30 yaşındaki Niyazi Türkmen ve 37 yaşındaki Muharrem Türkmen'in cesetlerine ulaşıldı. Jandarma, polis ve AFAD ekiplerinin bölgede yaptığı arama kurtarma çalışmaları sonucu ilçenin Çatak Köyü'nde oturan ve çiftçilik yapan Niyazi ile Muharrem Türkmen'in akraba oldukları, 2'şer çocuk babası oldukları belirtildi. Balıkadamlar tarafından sudan çıkarılan cesetler Bafra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Gözyaşları içerisinde arama kurtarma çalışmalarını izleyen aileler, acı haberlerle yıkıldı.

  ÇALIŞMALARA ARA VERİLDİ

  Öte yandan kötü hava koşulları nedeniyle arama kurtarma çalışmalarına bugünlük ara verildi. Aileler, çalışmalara ara verilmesine tepki göstererek devam edilmesini istedi. Sinir krizi geçiren aileleri yanlarında bulunan komşuları ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir