Petrol
96.45
-0.21%
Euro
18.2882
-0.05%
Dolar
17.9027
-0.26%
Altın
1.032
0.13%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
417.668
-3.00%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Samsunlu vatandaş, ceza yazması için polis aradı

  Noterde cezası gözükmeyen bu nedenle arabasının tankı ruhsata işlenemeyen vatandaş, 978 TL ceza ödedi.
  • İHA
  • 21.12.2019 - 11:31
  • Güncelleme : 21.12.2019 - 11:31
  Samsunlu vatandaş, ceza yazması için polis aradı

  Samsun'da Ahmet Kökçe isimli vatandaş, arabasının muayenesini yaptırdıktan sonra LPG tankını değiştirdi.

  1 SAAT TRAFİK POLİSİ ARADI

  Süresi dolan tankı değiştiren Kökçe, notere giderek tüpü ruhsata işletmek istedi. Noterde bir cezası gözükmeyen Kökçe’nin arabasının tankı, ruhsata işlenemedi. İddiaya göre, Ahmet Kökçe’den trafik cezası yemesi istendi. Kökçe de tüp tankını ruhsata işletmek için 1 saat trafik polisi arayıp, kendisine ceza yazdırdı.

  Samsunlu vatandaş, ceza yazması için polis aradı #1

  "DEVLETİMİZE KATKI OLSUN"

  Cezayı yiyen Kökçe, tekrardan notere giderek yeni tankını ruhsata işletti. Başından geçen trajikomik olayı anlatan Ahmet Kökçe, “Kendi arabamı trafik polisine şikayet ettim. Arabamın cezası yoktu. LPG taktırmıştım. Notere gittim. Ruhsata işlemesi için ceza yemem gerektiğini söylediler. ‘Herhangi bir trafik polisine ceza yazdırmanız gerekiyor’ dediler. Ben de sabah yola çıkarak Samsun’da trafik polisi aramaya başladım. Birkaç yere gittikten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda trafik polislerini buldum. Durumumu polislere arz ettim. Onlar da evraklarıma baktılar. 108 TL ceza yazdılar. Daha sonra da LPG muayeneden geçti. Ben de orada memur beylere teşekkür ettim. Devletimize, milletimize katkı olsun diye böyle bir şey yaptık.” dedi.

  Kendisine ceza yazdırmak için 1 saat trafik polisi aradı İZLE

  "SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM"

  Kendisine ceza yazdırmak için 1 saat boyunca trafik polisi aradığını ifade eden Kökçe, “Bazı insanlar trafik cezası yememek için polisten kaçıyorlar. Ben kaçmadım. Arabayı muayene ettirmeden önce 870 TL ödemiş, temizlemiştim. Araç muayeneden geçince, cezası yoktu. Tüpü, noterden ruhsata işletirken ceza olması gerektiğini söylediler. Öyle denince başladım Samsun’da trafik polisi aramaya. Cezayı yiyince gittim noterde işlemi yaptım. Arabam şu anda tertemiz oldu. Samsun’da 1 saat trafik polisi aradım. ‘Bana ceza yazın’ dediğimde polisler şaşırdı. ‘Noterden ceza yazılmasını istediler’ dedim. Cezayı yazınca ben de memurlara teşekkür ettim. Yani toplamda 978 TL ceza ödedik. Arabamı şu anda temizledim ve satmayı düşünüyorum.” diye konuştu.

  Samsunlu vatandaş, ceza yazması için polis aradı #2

  SAMSUN'DA KENDİSİNİ ŞİKAYET EDEN TEK KİŞİ

  Başından geçen olayı arkadaşlarına anlatan Kökçe, arkadaşlarının da gözdesi haline geldi. Mesai arkadaşları Kökçe’nin başından geçen olayı anlatırken cep telefonu kamerasına kaydederek, eğlendiler. Kökçe de videoda, “Samsun’da kendisine ceza yazdıran tek kişi benim.” dedi. Ceza tutanağında “Şikayet eden Ahmet Kökçe, cezayı yiyen Ahmet Kökçe” yazması, arkadaşlarını gülme krizine soktu.

  Samsunlu vatandaş, ceza yazması için polis aradı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir