Petrol
112.58
1.44%
Euro
17.5964
0.40%
Dolar
16.6051
0.48%
Altın
974.88
0.62%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
349.682
-1.63%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Sanatçı dostları Ergüder Yoldaş'ın cenazesine katılmadı

  Müzisyen Ergüder Yoldaş için İzmir’de cenaze töreni düzenlenirken, sanatçı dostları usta müzisyeni son yolculuğunda yalnız bıraktı.
  • 26.01.2016 - 14:15
  Sanatçı dostları Ergüder Yoldaş'ın cenazesine katılmadı

  İzmir’de tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybeden sanat dünyasının önemli isimlerinden Ergüder Yoldaş için İzmir’in Balçova ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. ’Sultan-ı Yegah’ isimli şarkının bestecisi olarak ün yapan ve yaşamının son yıllarında Alzheimer ve KOAH hastalığıyla mücadele eden 77 yaşındaki usta sanatçının cenazesinde duygu dolu anlar yaşandı. Ergüder Yoldaş’ın büyük oğlu Mustafa Yoldaş, törende konuşmakta güçlük çekti.

  Sanatçı dostları Ergüder Yoldaş ın cenazesine katılmadı #1

  "SON DÖNEMLERİNDE YİNE BESTELER HAZIRLAMIŞ"

  Yoldaş, "Türk sanat dünyasına büyük eserler kazandırdı. Son dönemlerinde de yine besteler hazırlamış, yapmış. Onları değerlendirip Türk müzik hayatına kazandıracağız. İki hafta önce amcam Adil Ergüder Yoldaş’ı da kaybettik. Büyük bir üzüntü içerisindeyiz aileden iki kişiyi kaybettik" dedi.

  Sanatçı dostları Ergüder Yoldaş ın cenazesine katılmadı #2

  SANATÇI DOSTLARI CENAZEYE KATILMADI

  Niyazi Uğur Camii’nde düzenlenen törende, sanatçının ailesi ve yakınları da ayakta durmakta güçlük çekti. Sanat dünyasından büyük bir katılımın beklendiği cenazeye, ünlü bestecinin dostları katılmadı. Türkiye’nin Mozart’ı olarak anılan ünlü müzisyenin cenazesindeki bu manzara ise bazı kişiler tarafından ’vefasızlık’ olarak nitelendirildi. Ergüder Yoldaş, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere gözyaşları arasında Urla ilçesine gönderildi.

  Sanatçı dostları Ergüder Yoldaş ın cenazesine katılmadı #3

  ERGÜDER YOLDAŞ KİMDİR?

  Ergüder Yoldaş, 1976’da ses sanatçısı Nur Yoldaş’la hayatını birleştirdi. 70 ve 80’li yılların çok önemli bestecisi olan Yoldaş, Türk pop müziğine ’Sultan-ı Yegah’ gibi bir başyapıt armağan etti. 80’lerde, makam müziğiyle popun en iyi, en rafine bileşimini oluşturdu. Uluslararası yarışmalarda birincilik ödülleri aldı. İstanbul Şehir Tiyatroları ve İstanbul Festivali direktörlüğü yaptı. 1981’de bestelediği, eşi Nur Yoldaş’ın seslendirdiği Attila İlhan’ın şiiri Sultan-ı Yegah 45’liğiyle Türk popunda çığır açtı. 1991 yılından sonra uzun süre İstanbul, Büyükada’da inzivada yaşamayı seçti. Son olarak İzmir’de kız kardeşinin yanına yerleşmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir