Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.602
0.31%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Şanlıurfa Valisi İsveçli muhabire tepki gösterdi

  Kobani'de yaşananlar hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İsveçli muhabirin sorduğu soruya tepki gösterdi.
  • 12.11.2014 - 17:04
  Şanlıurfa Valisi İsveçli muhabire tepki gösterdi

  muhabir

  Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ve Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal ile birlikte, 59 gündür Kobani’deki gelişmeleri takip eden ve aralarında yabancıların da bulunduğu gazetecilerin görev yaptığı güvenli tepeyi ziyaret etti.

  VALİ'DEN İSVEÇLİ MUHABİRE TEPKİ

  Sivillere yasak olan tepede çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Küçük, gazetecilerin sorunlarını dinledi. Soru yağmuruna tutulan Vali Küçük, İsveç’te yayın yapan SVTI kanalı muhabiri Joalcim Medim’in "Türkiye’den peşmergelerin geçişine izin veriyorsunuz? Neden Kürtlerin geçişine engel oluyorsunuz?" sorusuna tepki gösterdi.

  Şanlıurfa Valisi İsveçli muhabire tepki gösterdi İZLE

  "BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ! SÖYLEYİN BİLSİN"

  Vali Küçük, muhabir Medim’e şöyle cevap verdi;

  "Arzu eden Suriye vatandaşı rahatlıkla Kobani’ye geçebilir. Kobani’den gelmiş olup da burada kalanların geçişine izin veriyoruz. Size eksik ve yanlış bilgi verilmiştir. Size kim söyledi? Bir de ben sana sorayım? Burası bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. İsveç’te böyle rahatlıkla sınırdan geçişlere izin veriyorlar mı? Buraya İsveç’ten gelen oluyor, buna izin veriliyor mu ki, burası bir devlet. Herkes böyle elini kolunu sallayarak geçip gidemez. Peşmergelerin geçişi ise hükümetin bir kararıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir devlet olduğunu tercüme ederek söyleyin bilsin. Biz hiç kimseye müsaade etmiyoruz. Akçakale’nin karşısında IŞİD var, oraya da müsaade etmiyoruz. Türk veya İsveç vatandaşı öyle geçip gidemez onları geri çevirdik. IŞİD'e katılmak isteyen pek çok İsveçliyi de sınırdan geri çevirdik. Buranın bir devlet olduğunu bilsin, nereye geldiğinin bir farkına varsın. Basın olarak kıymetlisiniz ama hadise bundan ibarettir."Şanlıurfa Valisi İsveçli muhabire tepki gösterdi #2


  Görüş Bildir