Euro
14.6667
1.37%
Dolar
12.9118
0.75%
Altın
744.58
1.3%
Borsa
1.806
-0.18%
Bitcoin
730.628
-0.48%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Şanlıurfa'da bir vatandaş salonu havuz yaptı

  Türkiye'nin en sıcak kentlerinin başında gelen Şanlıurfa'da bir vatandaş, evinin salonunu havuz yaptı.
  • AA
  • 15.07.2016 - 00:35
  Şanlıurfa'da bir vatandaş salonu havuz yaptı

  Hilvan ilçesinde yaşayan ve boyacılık yapan 35 yaşındaki Haşim Kılıçoğlu, hava sıcaklığının 45 dereceye ulaştığı bölgede, sıcaklara karşı kendince bir çözüm geliştirdi.

  Şanlıurfa da bir vatandaş salonu havuz yaptı #1

  KİRACI OLDUĞU TOPRAK EVİN SALONUNA HAVUZ YAPTI

  Kiracı olduğu 3 odalı toprak evin salonuna briket ve naylon brandadan 2 metre eninde, 3 metre uzunluğunda portatif yüzme havuzu yapan Kılıçoğlu, sıcak yaz günlerinde burada serinlemenin keyfini çıkarıyor.

  Özellikle sıcaklığın en üst noktaya ulaştığı öğle saatlerinde havuza giren Haşim Kılıçoğlu, çocuklarıyla da su içinde eğlenceli oyunlar oynuyor. Kılıçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentteki sıcaklıkların bunaltıcı düzeye ulaştığını söyledi.

  Şanlıurfa da bir vatandaş salonu havuz yaptı #2

  Usta olması dolayısıyla havuzu çok ucuza mal ettiğini belirten Haşim Kılıçoğlu, "Piyasada boyacılık yapıyorum. Boyadan geldiğimde havalar çok sıcak olduğu için ben de evimin odasının içini havuz yaptım. Ben ve çocuklar havuza giriyoruz. İnşaatta yapılan havuzu, ben odamın içine yaptım." diye konuştu.

  Şanlıurfa da bir vatandaş salonu havuz yaptı #3

  "ANTALYA'YA, MARMARİS'E GİDEMİYORUZ"

  Güneydoğu'da havalar çok sıcak olduğu için güneşin bunalttığını dile getiren Kılıçoğlu, "Çok sıcak olduğundan odaya naylon ve briketle havuz yaptım. Biz Antalya'ya, Marmaris'e, Muğla'ya gidemiyoruz. Kendi evimizin içine, odamıza havuz yaptık. Havuz çok güzel, herkese tavsiye ederim." dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir