Euro
10.105
-0.05%
Dolar
8.3142
0.03%
Altın
499.11
0.03%
Borsa
1.454
0.9%
Bitcoin
371.485
-2.49%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Şanlıurfa'da Cumhurbaşkanlığı forsu taşa işlendi

  Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir taş ustası, cumhurbaşkanına olan sevgisini göstermek için bazalt taşına cumhurbaşkanlığı forsu işledi.
  • 15.01.2015 - 17:54
  Şanlıurfa'da Cumhurbaşkanlığı forsu taşa işlendi

  URFA

  Şanlıurfa'da yaklaşık 30 yıldır taş ustalığı yapan 47 yaşındaki Mahmut Seleniş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa'a olan sevgisini göstermek için bazalt taşından oluşan tek parça kayaya cumhurbaşkanlığı forsu işledi.

  4 AYDA İŞLEDİ

  Seleniş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın ardından "cumhurbaşkanlığı forsu"nu tek parça halinde bir ton ağırlığındaki taşa işlediğini söyledi.

  Şanlıurfa da Cumhurbaşkanlığı forsu taşa işlendi #2

  CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINA GÖNDERECEK

  Cumhurbaşkanlığı forsunu işlediği eserini yaklaşık bir ay sonra tamamlayıp Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na göndermek istediğini ifade eden Seleniş, şunları kaydetti: "Ben Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı ve ülkemi çok seviyorum. Daha önce de yaklaşık 2 ton ağırlığında tek parça kayadan bir Türk bayrağı yapmıştım. Şimdi de yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın ardından bazalt taşına işlediğim "cumhurbaşkanlığı forsu"nu önümüzdeki bir ay içinde tamamlayıp Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na hediye etmek istiyorum."

  Şanlıurfa da Cumhurbaşkanlığı forsu taşa işlendi #3

  SARAYLA GURUR DUYUYOR

  Seleneş, birçok kişinin aksine Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir