Petrol
111.92
1.11%
Euro
17.2791
-0.10%
Dolar
16.1284
0.33%
Altın
965.22
-0.11%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
486.123
2.91%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Şanlıurfa'da kaçak kullanımı önleme araçları tahrip ediliyor

  Şanlıurfa'da kaçak kullanımı önleme araçları tahrip ediliyor

  Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, kaçak elektrik kullanımını önlemek için kurulan sayaç panoları kullanılamaz hale getirildi.
  • İHA
  • 31.10.2019 - 14:55

  Dicle Elektrik Dağıtım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK),  enerji kalitesini artırmak için kaçak kullanımla mücadele ediyor.

  Bu çerçevede geliştirilen alçak gerilim sayaç otomasyon panoları bölge genelinde birçok yerleşim alanında kuruluyor. İletim hatlarının yer altına alınması çalışmaları ile birlikte kurulan panolar sayesinde kaçak kullanım oranı azalırken, enerji kalitesinde de artış görülüyor.

  Dicle Elektrik ekiplerinin çalışmalarında sona yaklaşılması, söz konusu bu yatırım tamamlandığında artık kaçak elektrik kullanamayacaklarını fark eden bazı kesimleri harekete geçirdi.

  PANOLAR KIRILDI, HERKES ELEKTRİKSİZ KALDI

  Viranşehir ilçesi Şarkpınar Mahallesi'nde kurulan panolardan 2’si yaşanan saldırı sonucunda kırılarak kullanılamaz hale getirildi.

  Yaşanan olay sonrası tutanak tutulurken, olayla ilgili olarak gerekli şikayetler de yapıldı.

  Onlarca abonenin enerjisiz kalmasına neden olan saldırı sonrasında kullanılamaz hale getirilen panolar, yenileriyle değiştirildi.

  Şanlıurfa da kaçak kullanımı önleme araçları tahrip ediliyor #1

  İKİ GÜNDE İKİ SALDIRI

  Yenileriyle değiştirilen panolara, bir gün sonra aynı mahalle ve aynı sokakta kimliği belirsiz kişiler tarafından yeniden saldırı yapıldı.

  Yapılan saldırı sonrası panolar tamamen tahrip edilirken, saldırı nedeniyle onlarca abone elektriksiz kaldı.

  Yaşanan saldırı üzerine polis soruşturma başlatırken, Dicle Elektrik ekipleri saldırı sonunda tahrip edilen panoların yerlerine yenilerinin montajı için çalışmalarına yeniden başladı.

  Şanlıurfa da kaçak kullanımı önleme araçları tahrip ediliyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir