Şanlıurfa'da örgütlenen grup Suriyelileri dövdü
Ajanslar

Şanlıurfa’da, sosyal medyada örgütlenerek 'Suriyelileri istemiyoruz' mitingi yapmak isteyen ancak valilik tarafından izin verilmeyen grup, dün sokak arasında karşılaştıkları 3 Suriyeli'den 1'ini bıçakla yaraladı, 2'sini de tekme tokat dövdü. Olayla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da örgütlenen grup Suriyelileri dövdü

VALİ İZİN VERMEDİ

Şanlıurfa'da bazı kişiler sosyal medya üzerinden oluşturdukları grup ile dün kent merkezindeki Topçu Meydanı'nda; 'Suriyelileri istemiyoruz' mitingi yapacaklarını duyurdu. Konunun duyulmasının ardından hafta içi açıklama yapan Şanlıurfa Valisi, Suriyelilere karşı yapılacak mitinge izin verilmeyeceğini ve yasa dışı toplanmaların engelleneceğini söyledi.

MEYDAN KAPATILDI

Sosyal medyada çağrıların devam etmesi nedeniyle polisler bugün mitingin yapılması planlanan Topçu Meydanı ve çevresinde zırhlı araçlar ile yoğun önlem aldı. Meydana giden yolların polis tarafından kapatılması üzerine, birkaç kişilik gruplar halinde toplanan ancak alana giremeyenler sokak aralarında korsan gösteri yapmak istedi.

Şanlıurfa'da örgütlenen grup Suriyelileri dövdü VİDEO

SOKAKTA KARŞILARINA ÇIKAN SURİYELİLERİ DÖVDÜLER

Büyükşehir Belediyesi'nin arka sokağında toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, karşılarına çıkan 3 Suriyeli ile tartışmaya başladı. Kısa sürede sonra da gruptakiler Suriyelilere saldırdı. Suriyelilerden 1'i bıçaklandı, 2'si tekme - tokat dövüldü.