Petrol
114.53
0.25%
Euro
16.70
2.82%
Dolar
15.88
2.21%
Altın
937.96
2.09%
Borsa
2403
0.50%
Bitcoin
490.250
3.39%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi

  5 kulüp ve 20 sporcunun katıldığı ilk kano turnuvası, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su Sporları ve Kayak Merkezi tesislerinde gerçekleştirildi.
  • İHA
  • 20.07.2020 - 14:50
  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası yapıldı.

  Türkiye'nin genç nüfuslu şehri Şanlıurfa'da, gençler su sporlarına yönlendirildi.

  5 kulüp ve 20 sporcunun katılımıyla, Büyükşehir Belediyesi Su Sporları ve Kayak Merkezi (SUKAY) tesislerinde ilk kano turnuvası gerçekleştirildi.

  HEDEF ULUSAL DÜZEYDE SPORCU YETİŞTİRMEK

  Gerçekleştirilen müsabakanın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, "Spor ve müsabaka insanoğlu gibi tarihi bir aktivitedir. Yüzlerce spor müsabakalarının içinde su ile temas eden spor dalları ise insan doğasına ve yaradılışına uygun sporlardır. Spor ise müsabaka, heyecandır ve bunun ile birlikte insan için mutluluk ilgi alanıdır. Fakat su sporları bizim gibi kurak bir bölgede çok önemli bir adımdır. İşte bugün kentimiz için yeni bir branşa hepimiz tanıklık edeceğiz. Yüce Allah buyurduğu gibi; biz tüm canlılara sudan hayat verdik. Kano sporu ilimizde yeni başlayan bir spor dalı ve her ne kadar sayıları yüksek olsa da hem koronavirüs tedbirleri hem de alanımızın yeterliliği bakımından bu etkinliği biraz sınırlı sayıda gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de önem verdiği gençlik ve ekstrem, su sporları alanlarında hem sporcu yetiştirmek hem de kulübümüzü kurduk. Gençlerimizi bu spora katılmaya ve aktif olmaya davet ediyoruz. Çok yakın gelecekte ulusal düzeyde sporcular yetiştirerek çeşitli turnuvalara sporcular göndereceğiz. Her zaman gençlerimizin yanında ve destekçisi olacağız." diye konuştu.

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi - VİDEO

  DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

  5 kulüp ve 20 sporcunun yarıştığı Büyükşehir Belediyesi 1. Başkanlık Kano Turnuvası'nda, bin metre erkeklerde Emrullah Demir 1. olurken bin metre kadınlarda Hilal Şimşek 1. oldu. Takımlarda ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 1 ve 2. olurken Şanlıurfa Tenis Kano Spor Kulübü ise 3. oldu. Dereceye giren sporculara ödüllerini veren Genel Sekreter Mahmut Kırıkçı, sporcuları tebrik ederek bu tür çalışmaların devam edeceğini belirtti.

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi #1

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi #2

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi #3

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi #4

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi #5

  Şanlıurfa’nın ilk kano turnuvası düzenlendi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir