Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.582
0.00%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Sarıyer'de camiye bağışlanan kurban derileri çalındı İZLE

  Sarıyer'de Kurban Bayramı'nın ilk günü kamyonet ile bir camiye gelen 4 kişilik hırsızlık şebekesi, camiye bağışlanan kurban derilerini çaldı.
  • 05.10.2014 - 10:37
  Sarıyer'de camiye bağışlanan kurban derileri çalındı İZLE

  Sarıyer de camiye bağışlanan kurban derileri çalındı İZLE #1

  Sarıyer’de dün saat 15.00 sıralarında 4 kişi, kasası kurban derisiyle dolu olan 34 BB 8697 plakalı bir kamyonet ile bir caminin olduğu sokağa geldi.

  CAMİNİN BAHÇESİNE GİRDİ

  Burada kurban derilerini gören şahıslardan biri kamyonetten indi ve önce telefonla konuşuyormuş gibi yaparak etrafı kolladı. Etrafta kimsenin olmadığını gören şahıs, kamyonetteki diğer kişilere aşağıya inmelerini söyledi. Ardından telefonla konuşan şahıs bir süre daha etrafı kollamaya devam etti. O sırada ise kamyonetteki diğer şahıs, araçtan inerek caminin bahçesine girdi.

  Sarıyer'de camiye bağışlanan kurban derileri çalındı İZLE

  CAMİYE BAĞIŞLANAN KURBAN DERİLERİNİ ÇALDI

  Burada kurban derilerini gören şahıslar, el birliğiyle yaklaşık 10 adet kurban dersini kamyonete yükledi. Bu sırada kamyonetten inen 3’üncü şahıs da, hırsızlık esnasında etrafı kollamaya devam etti. Ardından kurban derilerini çalan diğer şahıslara derileri çalabilmesi için yardım etti. Bir süre sonra kamyonetin şoförü imamı görünce diğer 3 kişiyi uyardı. Ardından şahıslar kamyonete binerek hızlıca olay yerinden uzaklaştı. Kamyonetin kaçtığı sırada kasasındaki şahsın pişkin bir şekilde gülmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Tüm bu yaşananlar ise caminin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

  Sarıyer de camiye bağışlanan kurban derileri çalındı İZLE #2

  "3 KİŞİ YAKLAŞIK 2 DAKİKA İÇERİSİNDE 10 DERİ ÇALDI"

  Caminin imamı Muhammet Bayraktar, "Ben caminin önünü temizlerken arkadaşlar kurban derisi getirmişlerdi. Daha sonra eve gittim, eve gittikten sonra bir baktım ki gelen kamyonetin bir ucu gözüküyor. Tabi derileri arabaya atmışlar ama beni görünce de kaçtılar. Yani her şey 2 dakika içerisinde oluyor. Eve girip çıkmamla beraber o esnada derileri kapıp götürüyorlar. Beni fark ettiklerinde ise kaçıp gittiler. 1-2 arkadaş arabayla takip ediyor. Ancak yetişemediler. Sadece buradan değil, başka yerden de deri çalmışlar. Kamyonetin kasası doluydu. Biz uyanamadık çünkü bizden önce deri getiren aynı bir araç olduğu için fark edemedik. Yeni deri geldi sandık. Böyle zannedince uyanamadık. O ara bizi de fark ettiklerinde kaçıp gittiler. Bu deriler camiye bağışlanıyor. Camimizin ihtiyaçlarından dolayı vatandaşlardan rica ediyoruz. Bizlere de getiriyorlar ama Allah böyle kimseleri ıslah etsin, hidayet versin diyoruz. Bunlar ihtiyaç olmasa bunları kimseden toplamayız. Yaklaşık 4 kişi geldiler, 3 kişi derileri arabaya yükledi. Tahminimce yaklaşık 10 tane deri çaldılar. Tabi sadece buradan çalıp çalmadıkları önemli değil başka yerlerden de en az 100 tane deri çalmışlardır" dedi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

  Sarıyer de camiye bağışlanan kurban derileri çalındı İZLE #3


  Görüş Bildir