Euro
10.3133
-0.2%
Dolar
8.6438
-0.07%
Altın
494.2
-0.11%
Borsa
1.402
-0.53%
Bitcoin
289.686
1.64%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Sarıyer'in Ayazağa mahallesine dev yatırım

  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şişli'nin en az hizmet alan mahallesi Ayazağa Mahallesi'ne 15 yılda yapılmayan yatırımı 6 ayda yaptı.
  • 13.10.2014 - 17:06
  Sarıyer'in Ayazağa mahallesine dev yatırım

  Sarıyer in Ayazağa mahallesine dev yatırım #1

  Büyükşehir Yasası ile Şişli’den alınıp Sarıyer'e bağlanan yaklaşık 50 bin nüfuslu Ayazağa Mahallesinin, yapılan hizmetlerle adeta kaderi değişti.

  15 YILDA YAPILMAYAN YATIRIM 6 AYDA YAPILDI

  15 yıl boyunca Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından yönetilen ve neredeyse İstanbul’un en az hizmet alan mahallesi konumundaki mahalleye son 6 ayda Sarıyer Belediyesi tarafından çok sayıda yatırım yapıldı.

  ÇOCUKLARA GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİ

  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, çocukları internet cafelerden kurtarmak amacıyla açtığı SAGEM’in (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi) 10. Şubesini Ayazağa’da binlerce öğrencinin hizmetine sundu.

  Sarıyer in Ayazağa mahallesine dev yatırım #2

  10. SAGEM AYAZAĞA’YA AÇILDI

  İlk ve ortaokul öğrencileri için ücretsiz etüt eğitim merkezi olanağı sunan, aynı zamanda velilerin de eğitimlerine destekte bulunan Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin bir yenisi daha Ayazağa Mahallesi’nde halkın coşkun katılımıyla hizmete açıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve öğrenciler tarafından kurdelesi kesilen ve 10. SAGEM şubesi olarak hizmete giren eğitim kurumu, görkemli bir açılışa sahne oldu. Ayazağa SAGEM Şube Sorumlusu Nebahat Ayhan'ın açılış konuşmasının ardından öğrencilerin okuduğu şiirlerin yanı sıra, mikrofona gelen birçok veli Sarıyer Belediye Başkanı ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu.Sarıyer in Ayazağa mahallesine dev yatırım #3

  7 BİN ÖĞRENCİYE BURS

  Sarıyer Halk Dansları Topluluğu’nun müthiş gösterisinin ardından Sarıyer Belediye Başkanı kürsüden halka seslendi. Sözlerine; “Bir yerde yaşam varsa bu yaşamın korunması ve devam ettirilmesi gerekmektedir. Belediye başkanlığımın haricinde yurttaş olma sorumluluğumla ve sizlerin bize vermiş olduğunuz 2. dönem belediye başkanlığı sorumluluğuyla yaşamın her alanında olmaya gayret ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye başlayan Başkan Genç, alanı dolduran yurttaşlara SAGEM’in ne anlama geldiği konusunda bilgi vererek, "Modern dünyayla rekabet edebilmek, modern toplumlarla bir arada yaşayabilmek, yaşamımızı aşağılanmadan, hor görülmeden, kendi kararlarımızla sürdürebilmemizin tek bir yolu var. Bu yolun adı eğitimdir" dedi. Her yıl olduğu gibi ilköğretim çağındaki çocuklara eğitim bursu vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Genç, geçen yıla kadar verdikleri 4500 burslu öğrenci sayısını 2.500 daha arttırarak 7.000’e çıkaracaklarının müjdesini verdi.

  Sarıyer in Ayazağa mahallesine dev yatırım #4

  "HAKKINI SAVUNABİLEN, AYAĞINI SAĞLAM BASAN ÇOCUKLAR YETİŞTİRECEĞİZ"

  Her yıl değişime uğrayan milli eğitim müfredatının öğrenci, veli ve hatta yöneticilerin bile kafasını karıştırdığına dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yönetmelik kargaşası yüzünden yönetici statüsündeki eğitimcilerin bile sistemi velilere anlatmakta ve müfredata uydurmakta sıkıntı çektiğini söyledi. “Çocukken bulamadığımız imkanları, bugün çocuklarımız için oluşturmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Genç, haklarını savunabilen, ayağını yere sağlam basabilen, sorgulayan, Atatürk İlke ve Devrimlerini yaşam biçimi haline getirebilen bir nesil meydana getirmek istediklerini söyledi.

  Sarıyer in Ayazağa mahallesine dev yatırım #5

  SINIFLARI TEK TEK DOLAŞIP BİLGİ ALDI

  Konuşmasının sonunda açılışa katılan Ayazağalıları el ele tutuşmaya ve hep bir ağızdan ıslık çalmaya davet eden Başkan Genç, daha sonra SAGEM’li çocuklarla açılış kurdelesini keserek sınıfları tek tek dolaşıp bilgi aldı. Çocuklarla sohbet eden ve satranç oynayan Başkan Genç’e CHP İl Başkan Yardımcıları Şükrü Metin, Mustafa Ataş, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP ve MHP İlçe Örgütü Temsilcileri, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Muhtarlar ve Ayazağalı vatandaşlar eşlik etti.

  Kaynak: Sarıyer Manşet

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir