Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3471
-0.23%
Dolar
16.6112
-0.16%
Altın
970.95
-0.21%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
339.641
-0.91%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Savcıya yapılan terör saldırısı mı

  Bakan Şahin, Doğubayazıt'ta saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ın failinin belli olduğunu söyledi.
  • 06.02.2012 - 15:31
  Savcıya yapılan terör saldırısı mı

  Savcıya yapılan terör saldırısı mı #1

  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ağrı Doğubayazıt'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç'ın failinin belli olduğunu söyledi. Şahin, saldırının terör olayı olmadığını daha önce gasptan mahkûmiyet giymiş akli dengesi yerinde olmayan bir kişi tarafından yapıldığını belirtti.

  OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

  Bakan Şahin, Ulus Çiçek Restoran'da öğle yemeği yedi. Şahin, yemeğin ardından bölgede bulunan otel sahibi bir esnafı ziyaret etti. Burada yaklaşık 1 saat kalan Bakan Şahin, çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

  Gazetecilerin, Doğubayazıt'ta silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Kılıç'ı hatırlatması üzerine İçişleri Bakanı Şahin, olayın bir terör saldırısı olmadığını söyledi. İki savcının pazaryerinde alışverişlerini yaparken saldırıya uğradığını ifade eden Şahin, "İlk değerlendirme terör saldırısı yönündeydi; ancak daha sonra olayın münferit olduğu ortaya çıktı. Hakkında gasptan mahkûmiyeti olan ve ruhsal dengesi yerinde olmayan bir kişi tarafından yapıldığı tespit edildi. Eşkâli belli, yakalanması için jandarma ve polis ekiplerimizin operasyonları devam ediyor." dedi.

  Savcı Kılıç'ın ambulans uçakla Ankara'ya getirildiğini ve Atatürk Hastanesi'nde tedavi altına alındığını belirten Şahin, savcının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi. Bakan Şahin, yargı camiasına da geçmiş olsun dileklerini iletti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir