Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
414.940
2.10%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Seçimde elektrik kesintilerine önlem

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun, seçim döneminde elektrik sorunu yaşanmaması için helikopterli önlem alındığını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 05.09.2015 - 15:08
  Seçimde elektrik kesintilerine önlem

  Seçimde elektrik kesintilerine önlem #1

  Geçici seçim hükümetinde bağımsız olarak görev verilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere memleketleri Aksaray’a geldi. Bakan Alaboyun, seçim döneminde herhangi bir elektrik sorunu yaşanmaması için geniş çaplı önlemler aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

  HELİKOPTERLİ ÖNLEM

  "Özellikle söz konusu enerji olduğu için bizim 75 milyon müşterimiz var. Dağın başındaki süt sağman nenemiz de, şehirde oturan teyzemiz de bizim müşterimiz. Herkese biz her saniye enerji sağlamak zorundayız. Dolayısıyla da özellikle bu seçim dönemlerinde meydana gelen enerji kesintileri konusunda çok dikkatli davranıyoruz. Kaza Allah’tan tabi ama mümkün olduğu kadar tamir, bakım, kesintilere önem veriyoruz. Onların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu konuda 4 helikopterimiz İstanbul ve Ankara’da hazır bekliyor.

  Seçimde elektrik kesintilerine önlem #2

  "GÜNEYDOĞU'DA İNCELEMELERDE BULUNACAĞIZ"

  Özellikle ulaşımın çok zor olduğu elektrik hatlarının bulunduğu yerlere müdahil olabilmek için önlemler alıyoruz. Önümüzdeki günlerde de Güneydoğu’daki illerde de incelemelerde bulunacağız. Seçimi güvenli bir şekilde, elektrik kesintisi olmadan, bir sıkıntıya girmeden yapılması konusunda elimizden gelen gayreti gösteriyoruz"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir