Petrol
77.32
-2.56%
Euro
19.5848
0.37%
Dolar
18.6339
0.00%
Altın
1.072
1.03%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.620
-0.81%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Şehidin acı haberi annesine verilemedi

  Mardin’de şehit olan Uzman Çavuş Samet Şare’nin annesi Muteber Şare, oğlunun şehadetinden habersiz Adapazarı’na gitmek için yola çıktı.
  • İHA
  • 30.06.2016 - 10:45
  Şehidin acı haberi annesine verilemedi

  Şehit Uzman Çavuş Samet Şare’nin Malazgirtli annesi Muteber Şare’nin Gülkoru’ya Ramazan ayı dolayısıyla geldiğini öğrenen Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, iftar saatinden sonra ailenin yakınlarını ziyaret ederek, aile büyüklerine taziyelerini bildirdi. Kaymakam Kırlı, burada ailenin büyükleri yaptıkları konuşmalar sonrasında, şehidin yaşlı olan annesi Muteber Şare’ye oğlunun şehadet haberi verilmeden Adapazarı’na gönderilmesine karar verildi.

  Şehidin acı haberi annesine verilemedi #1

  YAŞLI KADIN ADAPAZARI'NA GÖNDERİLDİ

  Malazgirt Kaymakamlığı tarafından şehidin annesi Muteber Şare’ye bir araç tahsis edilerek Adapazarı’na gönderdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, "İftar saatlerinde şehidimizin haberi aldık. Tüm Malazgirt olarak yastayız. Şehidimizin annesinin Malazgirt Gülkoru köyünde misafir olduğunu öğrendik. Hemen harekete geçerek şehidimizin annesine bir araç tahsis ettik. Gülkoru köyümüzde yaşayan aile büyükleriyle yaptığımız toplantı neticesinde, şehidimizin annesi yaşlı olduğu için oğlunun şehadet haberini burada vermek istemedik. Allah rahmet etsin şehidimize, çok üzüntülüyüz" dedi.

  Şehidin acı haberi annesine verilemedi #2

  AİLENİN 14. ÇOCUĞU

  16 çocuğu olan anne Muteber Şare’nin Muş’ta yaşayan diğer çocuklarının yanına gittiği için şehidin ağabeyi Şerafettin Şare ve diğer kardeşlerine şehadet haberi verildi. 2 yıldır jandarma uzman çavuş olarak görev yapan Samet Şare’nin 16 kardeşin 14’üncüsü olduğu öğrenildi. Jandarma Uzman Çavuşun nerede toprağa verileceği, Malazgirt’ten yola çıkan annesi Muteber Şare’nin kararı üzerine belli olacağı belirtildi.

  Şehidin acı haberi annesine verilemedi #3


  Görüş Bildir