Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.282
-3.50%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Şehidin ailesine Erdoğan'ın talimatıyla ev alındı

  Erdoğan'ın talimatıyla Siirt'te PKK'nın hücre evine yönelik operasyonda şehit olan özel harekât polisi Yalçın Yamaner'in ailesine ev alındı.
  • 27.01.2016 - 15:55
  Şehidin ailesine Erdoğan'ın talimatıyla ev alındı

  Şehidin ailesine Erdoğan ın talimatıyla ev alındı #1

  Şehit özel harekat polisi Yalçın Yamaner'in Siirt'te yaşayan eşi Hacer Yamaner, 2 çocuğu ile birlikte okulların tatile girmesinin ardından Ordu'nun Altınordu ilçesine yerleşmek istedi. Bunun üzerine Yamaner'in şehit olmasının ardından telefonla arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit ailesine ev alınması yönündeki talimatı için çalışmalar hızlandırıldı.

  Şehidin ailesine Erdoğan ın talimatıyla ev alındı #2

  ŞEHİT EŞİNİN ONAYI ALINDI

  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'ya gelen şehit eşi Hacer Yamaner ve ağabeyi Yusuf Yamaner'e satın alacakları evi gösterdi. Başkan Yılmaz, şehit polisin ailesinin onayının ardından tapu işlemlerinin bir an önce tamamlanması için talimat verdi. Yılmaz, şehit ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını da iletti.

  Şehidin ailesine Erdoğan ın talimatıyla ev alındı #3

  ŞEHİT ÇOCUKLARI DEVLETE EMANET

  Başkan Yılmaz, "Şehidimizin iki çocuğunun eğitimlerini de üstlendik. Bu çerçevede hem Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getirerek, aileye olan sorumluluğumuzun, şehidimize olan sorumluluğumuzun gereği üzerimize düşeni yapıyoruz. Şehidimizin eşi Siirt'te kalıyordu, şimdi okullar tatil oldu ve çocuklarıyla birlikte Ordu'ya gelecekler, yeni evlerine yerleşecekler. Çocukların okula kayıtlarını yaptırdık. Şehidimizin emanetlerine sahip çıkacağız" dedi.

  Şehidin ailesine Erdoğan ın talimatıyla ev alındı #4

  "ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE SAHİP ÇIKTILAR"

  Şehit Yamaner'in polis ağabeyi Yusuf Yamaner ise, ilk günden bu yana Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ev konusunda verdikleri sözü yerine getirerek, şehidimizin geride kalan ailesine sahip çıktılar. Allah herkesten razı olsun" dedi.

  Şehidin ailesine Erdoğan ın talimatıyla ev alındı #5

  Şehidin ailesine Erdoğan ın talimatıyla ev alındı #6Şehit Yalçın Yamaner  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir