Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.375
0.53%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan'a teşekkür

  Diyarbakır'da şehit olan Tansu Aydın'ın Vietnamlı eşi Tuanvi Aydın, desteklerinden dolayı Başbakan Davutoğlu'na teşekkür etti.
  • DHA
  • 18.04.2016 - 13:38
  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan'a teşekkür

  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan a teşekkür #1

  Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi'nde geçen yıl 23 Temmuz'da teröristler tarafından şehit edilen trafik polisi 37 yaşındaki Tansu Aydın'ın aynı yaştaki eşi Vietnamlı Vu Yhuy Tuanvi Aydın, kendisine şehit maaşı bağlanması için talimat veren Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, sosyal medya üzerinden teşekkür etti.

  Yasalara göre Türk vatandaşı olabilmek için evlendikten sonra 3 yıl beklemesi gereken Tuanvi Aydın, Bakanlar Kurulu kararıyla Türk vatandaşı oldu. Ancak, Tuanvi Aydın'a, eşi şehit olmadan önce Türk vatandaşlığına geçmediği için şehit maaşı bağlanmadı. Daha önce eşini bırakıp ülkesine dönmeyi düşünmediğini söyleyen Tuanvi Aydın, geliri olmadığı ve ilk eşinden olan çocukları Eliz ve Lucky'nin eğitimi için 1.5 ay önce ülkesine dönmek zorunda kaldı.

  BAŞBAKAN'A TEŞEKKÜR

  Başbakan  Ahmet Davutoğlu, Vietnamlı kadına şehit maaşı bağlanmamasıyla ilgili medyada yer alan haberlerin ardından şehidin Vietnamlı eşine maaş bağlanması talimatı verdi. Tuanvi Aydın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sosyal medya üzerinden teşekkür etti. Tuanvi Aydın, şöyle dedi: "Gözyaşlarına boğuldum. Çünkü herkes bana sahip çıktı ve yardım etti. Çok teşekkürler Başbakan, benim için kanunu değiştirdiğiniz için. Bana destek ve yardımlarınız için teşekkür ederim, minnetarım. Teşekkürler eşimin ailesi, arkadaşları. Teşekkürler Türk halkı. Türkiye benim ikinci vatanım."

  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan a teşekkür #2

  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan a teşekkür #3

  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan a teşekkür #4

  Şehidin Vietnamlı eşinden Başbakan a teşekkür #5  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir