Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Şehidin yarım kalan evi kampanya ile yaptırılacak

  Diyarbakır'da silahın kazara ateş alması sonucu şehit olan Özgür Gümüş'ün inşaat halindeki evinin tamamlanması için kampanya başlatılıyor.
  • 14.10.2015 - 11:11

  Şehidin yarım kalan evi kampanya ile yaptırılacak

  e

  Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Çevik Kuvvet polisi olarak görev yapan Özgür Gümüş, geçen pazar saat 23.00 sıralarında devriye görevi yaptığı panzerin içindeki silahın kazara ateş alması sonucu şehit oldu. Diyarbakır'daki törenin ardından önceki gün uçakla memleketi Muğla'nın Fethiye ilçesine getirilen şehidin cenazesi, Eldirek Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  ANNE BABAYI YAKINLARI SAKİNLEŞTİRDİ

  Eldirek mahallesindeki evlerinde baba İsmail ve anne Ayşe Gümüş taziyeleri kabul etti. Zaman zaman gözyaşlarına boğulan acılı anne baba, yakınları tarafından sakinleştirildi. Şehidin eşi Nalan Gümüş doktor gözetiminde dinlendirilirken, ziyarete gelenlere lokum ve kolonya ikram eden şehidin kızı 8 yaşındaki Ayşe Balım ile evin çevresinde oynayan oğlu 3 yaşındaki Yusuf Gümüş'ü görenler duygulandı.

  ŞEHİDİN HAYALİ AİLESİNE ANLATILDI

  Özgür Gümüş'ün Diyarbakır'da birlikte görev yaptığı polis arkadaşları da baba evini ziyaret ederek aileye başsağlığı diledi. Meslektaşları aileye Gümüş'ün ölmeden önce kendileriyle paylaştığı ev hayalinden söz etti. Anlatılana göre, babasına ait evin bitişiğinde yapımına başladığı evi bitiremediğinden dert yanan Gümüş, "Evi tamamlayıp eşim ve çocuklarımda birlikte, anne babamın yanında yaşamak istiyorum" dedi.

  KAMPANYA BAŞLATILACAK

  Şehidin hayalini vasiyeti saydıklarını söyleyen meslektaşları kampanya başlatmak isteyince, oğluna ait inşaat halindeki binanın bahçesinde taziyeleri kabul eden anne baba, onay verdi. Kapısı penceresi takılmamış evin tamamlanması için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü önderliğinde kampanya başlatılacağı kaydedildi. Elazığ'dan Fethiye'ye gelerek baba evinde taziyeleri kabul eden şehidin kayınpederi Mehmet Hanefi Şengül, kızı ve torunlarının Fethiye'de kalacağını söyledi. Damadı Özgür Gümüş'ün evini tamamlamak için gayret gösterdiğini belirten Şengül, "Ergani'deki görevi bitecek, sonra ailesini buraya yerleştirecekti. Evini tamamlayacaktı, daha sonra da burada yaşayacaktı. İnşaatı gücü yettiğince buraya getirdi. Maddi durumu çok iyi olmadığı için tamamlayamadı. Ev tamamlanırsa kızım da burada yaşar. Başka gidecekleri yer yok ki" dedi.

  "ÖLÜM RAPORUNU OKUMADIM"

  Şehidin babası İsmail Gümüş ise oğlunun vurulduğunu haber aldıktan sonra yaşadıklarını anlattı. Haberi gece yarısı aldıklarını aktaran Gümüş, "Telefon geldi, oğlumun vurulduğu ve yaralı olduğunu söylediler. Kısa süre sonra da gelinimden öldüğü haberini aldık. Bize sadece vurulduğunu söylediler. Ölüm raporunu okumadım. Daha sonra netlik kazanacak nasıl vurulduğu. Kurban Bayramı'nda buradaydı. Polis olmayı kendisi istemişti" diye konuştu.

  Görüş Bildir