Dolar
6.8651
0.0568%
Euro
7.7739
0.1649%
Altın
1804.58
0.3335%
Borsa
116717.99
1.6631%
G. Altın
398.7
0.4385%
Bitcoin
63730.75
0.1359%
24ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 24 C

  Şehit ailesi 23 yıldır oğullarına hasret bayram geçiriyor

  1994 yılında şehit olan Tekirdağlı Piyade Er Yaşar Türkseven'in anne ve babası her bayram evlatlarının hasretiyle yanıyor.
  • AA
  • 01.09.2017 - 13:32
  Şehit ailesi 23 yıldır oğullarına hasret bayram geçiriyor

  Şehit ailesi 23 yıldır oğullarına hasret bayram geçiriyor #1

  Her bayram ve her cuma günü oğullarının kabrinin bulunduğu Süleymanpaşa ilçesindeki şehitliği ziyaret eden şehidin babası Neşet Türkseven ve annesi Sedef Türkseven, acıyı da gururu da bir arada yaşıyor.

  Şehit ailesi 23 yıldır oğullarına hasret bayram geçiriyor #2

  Televizyondan oğlunun bulunduğu bölgede çatışma çıktığını duyduğunu ve bunun üzerine içinden oğlunun şehit olabileceği hissine kapıldığını aktaran Türkseven, şunları söyledi:

  "GERİ GELMEZSEM MERAK ETMEYİN"

  "Oğlum 1994 yılında Ağrı'da görev yaparken Iğdır'a operasyona gitti. Çatışmada şehit düştü. Askerliğinin bitmesine 3 ay kalmıştı. Bana telefon açtı, 'Baba biz operasyona gidiyoruz. Eğer geri gelmezsem merak etmeyin.' dedi. Ben de o gün televizyonu açtım. Televizyonda, 'Ağrı - Iğdır arasında PKK'lı teröristlere düzenlenen operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada bir güvenlik görevlimiz şehit oldu' denildi. Ben o sırada kendi kendime dedim, 'acaba benim çocuk mu şehit oldu?' Hislerim doğru çıktı. Haber geldi 'oğlunuz şehit düşmüştür' diye."

  Şehit ailesi 23 yıldır oğullarına hasret bayram geçiriyor #3

  "23 YILDIR OĞLUMA HASRET BAYRAM GEÇİRİYORUZ"

  Türkseven, her bayram acılarının bir kez daha yenilediğini vurgulayarak, "Oğlum arkada bir çocuk ve eş bıraktı. Çocuğunu ben büyüttüm. 'Evladım' dedim ona, torun olarak görmedim, 'oğlum' diyorum, o da bana 'baba' diyor. Her bayram acımız tazeleniyor. 23 yıldır oğluma hasret bayram geçiriyoruz. Her bayram, her cuma geliyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Allah vatanımızı milletimizi böldürmesin, Türk bayrağını göklerden indirmesin, ezanımızı susturmasın." diye konuştu.

  Şehit ailesi 23 yıldır oğullarına hasret bayram geçiriyor #4

  Şehidin annesi Sedef Türkseven ise 23 yıl geçmesine rağmen acılarının bir an olsun dinmediğini söyledi.

  "HEPİMİZ BİRİZ"

  "Hepimiz kardeşiz, hepimiz anneyiz, hepimiz biriz" diyen Türkseven şöyle devam etti:

  "Acımız 23 yıldır dinmiyor. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Evlat acısını Allah düşmanımın başına vermesin. Müslüman, Müslümana yapar mı bunu. Kardeş kardeşi vurur mu? Onun çocuğunu büyüttüm, evladımız belledik, bağrımıza bastık. Devletimiz milletimiz sağ olsun. Allah ezanımızı susturmasın. Anaların yüreği yanmasın. Daha ne özgürlüğü istiyorlar, özgürlük var ülkemizde. Niye can yakıyorlar? Hepimiz kardeşiz, hepimiz anneyiz, hepimiz biriz. "

  Görüş Bildir