Petrol
87.86
0.10%
Euro
18.0626
0.24%
Dolar
18.5095
-0.05%
Altın
988.35
0.08%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
367.617
3.58%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi

  Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi memleketi Isparta'da toprağa verildi.
  • 20.03.2012 - 17:31
  Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi

   Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi #1

  Afganistan'ın başkenti Kabil yakınlarındaki helikopter kazasında şehit olan astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi memleketi Isparta'da toprağa verildi.

  Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi, Isparta Valiliği önündeki tören alanına getirildi. Buradaki törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Memduh Oğuz, AK Parti milletvekilleri Recep Özel, Süreyya Sadi Bilgiç, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner, MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Tuğgeneral Metin Temel, Tuğgeneral Necati Tekin, Isparta Alay Komutan Vekili Albay Yaşar Aladağ, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi #2

  İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı Erkan Başkanı Piyade Albay Yaşar Aladağ, törende yaptığı konuşmada, Afgan halkının, Kurtuluş Savaşı'nda en önemli maddi ve manevi desteği sağladığını ve Afganistan'ın da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ilk tanıyan devlet olduğunu söyledi.

  Şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın, geçmişten bugüne güçlü ve kalıcı dostluk bağlarına sahip olunan Afgan halkının barış ve huzuru için bu ülkede görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir bireyi olarak, üst bir çalışma anlayışıyla kendisine verilen her görevi yüksek bir başarıyla yerine getirdiğini ve emsallerine örnek olduğunu ifade etti. Aladağ, "Aziz şehidimiz Allah'ın huzurunda en yüce makamda mesut ve bahtiyardır" dedi.

  Şehit Astsubay Akbaş toprağa verildi #3

  Aladağ, Türk Silahlı Kuvvetleri ailesi olarak aziz vatanın bölünmez bütünlüğü, yüce milletin birliği ve beraberliği, dünya barışının tesisi ve devamı için kendilerine verilen tüm görevleri üst vazife bilinci ve heyecanıyla yerine getirmeye, azim ve kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

  DUALAR EŞLİĞİNDE DEFNEDİLDİ

  Isparta Müftüsü Mehmet Emin Avcı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit astsubay Mehmet Akbaş'ın cenazesi, top arabasıyla Karaağaç Mahallesi'ndeki Garnizon Şehitliği'ne getirildi. Şehit Akbaş'ın cenazesi burada dualar eşliğinde defnedildi.


  Görüş Bildir