Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.799
0.92%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Şehit babasının emanetini 17 yıldır taşıyor

  Şehit kızı Çiğdem Yener, babasının şehit olmasının ardından girdiği emniyet teşkilatında 17 yıldır başarıyla görev yapıyor.
  • AA
  • 10.04.2017 - 14:47
  Şehit babasının emanetini 17 yıldır taşıyor

  Antalya'da yaşayan Başkomiser Mehmet Yener, 1996 yılında görev için gittiği Kumluca'da helikopterin düşmesi sonucu şehit oldu.

  O yıllarda lisede öğrenim gören ve hayran olduğu babasının polislik hikayeleriyle büyüyen kızı Çiğdem Yener de şehit babası gibi polis olmaya karar verdi.

  Şehit babasının emanetini 17 yıldır taşıyor #1

  17 YILI DOLDURDU

  Girdiği polislik sınavlarından başarıyla çıkan Yener, 17 yıl önce Antalya'da göreve başladı. Farklı illerde çalıştıktan sonra yine babasının şehit olduğu Antalya'ya dönen Yener, 17 yıldır polis teşkilatında canla başla çalışıyor.

  Şehit babasının emanetini 17 yıldır gururla taşıyor VİDEO

  ŞEHİT BABAYA DUA

  Polis teşkilatının 172'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla üzerinde üniformasıyla polis şehitliğine giderek babasının mezarı başında dua eden Yener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının kendisiyle gurur duyduğuna inandığını söyledi.

  Şehit babasının emanetini 17 yıldır taşıyor #2

  "TEŞKİLAT BABAMIN EMANETİYMİŞ GİBİ GELİYOR"

  Şehit kızı olarak babasıyla gururlandığını belirten Yener, "Babamın şehit olmasının ardından polis olmak istedim. Kendimi bildim bileli polislik mesleğine hayranlıkla bakıyordum. Babama da hayranlığım vardı. Bu teşkilat bana sanki babamın emanetiymiş gibi geliyor. Onun bıraktığı yerden devam etmek zorunda hissettim kendimi. 17 yıldır polis üniformamı gururla taşıyorum." dedi.

  Şehit babasının emanetini 17 yıldır taşıyor #3

  BENİ GÖRSE ÇOK MUTLU OLURDU

  Babasının bıraktığı kutsal polislik görevini tamamlamak istediğini anlatan Yener, "Mesleğimle, üniformamla gurur duyuyorum. Babam beni görseydi eminim çok mutlu olurdu. Kızımın da polis olmasını istiyorum. Onda da bu ışığı görüyorum. 'Annem polis' derken bile heyecanla söylüyor. O da polis olabilir. Babamdan bana geçen bu kutsal mesleği umarım kızım da sürdürür." diye konuştu.

  Şehit babasının emanetini 17 yıldır taşıyor #4

  VATANDAŞLAR ŞAŞIRIYOR

  Antalya'da 5 yıldır yunus ekiplerinde görev yaptığını anlatan Yener, "Vatandaşlar beni görünce şaşırıyor. Özellikle genç kızlar benimle fotoğraf çektiriyor ve bana özeniyor. Çok seviyorlar." dedi.

  10 Nisan Polis Günü'nün de kendileri için özel bir anlamı olduğunu ifade eden Yener, meslektaşlarının olduğu gibi kendisinin de toplumun huzuru ve güvenliği için çalıştığını sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir