Petrol
111.28
0.53%
Euro
17.454
0.91%
Dolar
16.3168
1.50%
Altın
973.03
0.70%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
488.407
2.23%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Şehit Coşkun Nazilli'nin cenazesi toprağa verildi

  Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde şehit düşen özel harekat polisi Coşkun Nazilli'nin cenazesi Alanya'da defnedildi.
  • 28.03.2016 - 09:11
  Şehit Coşkun Nazilli'nin cenazesi toprağa verildi

  Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonlarda şehit düşen özel harekat polisi 40 yaşındaki Coşkun Nazilli için Antalya'nın Alanya ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Yurtdışında görevliylen gönüllü olarak operasyonlara katılan şehit polis Nazilli'yi son yolculuğuna uğurlamak için binlerce kişi Emine Özmüftüoğlu Camii'nde bir araya geldi. Antalya Valisi Mumammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Ak Parti milletvekilleri İbrahim Aydın, Sena Nur Çelik, MHP Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul'la birlikte Antalya ve Alanya'dan çok sayıda emniyet personeli de cenaze töreninde yer aldı.

  Şehit Coşkun Nazilli nin cenazesi toprağa verildi #1

  TABUTU GÜL SUYUYLA YIKANDI

  Konvoy eşliğinde camiye getirilen Nazilli'nin cenazesi, şehit polisin tabutuna son kez dokunmak isteyenler nedeniyle güçlükle araçtan indirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu gül sularıyla yıkandı ve omuzlarda taşınarak cami avlusundaki musalla taşına konuldu. Nazilli'nin mesai arkadaşları, özel hareket polisleri şehidin başında nöbet tutarken ailesi ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

  Şehit Coşkun Nazilli nin cenazesi toprağa verildi #2

  ŞEHİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  İl Müftüsü Osman Artan'ın kıldırdığı cenaze namazı öncesi şehit polisin eşi Ayşegül Nazilli ve iki çocuğundan 10 yaşındaki Göktürk, polislerin de desteğiyle cami avlusuna geldi. Ayşegül Nazilli, eşini son yolculuğuna uğurlamaya şehit polisin özel harekat üniformasını giyerek geldi. Şehit polisin eşinin gözyaşları ve feryatları yürek dağladı.

  Şehit Coşkun Nazilli nin cenazesi toprağa verildi #3

  BABASININ CENAZE NAMAZINI KILDI

  Coşkun Nazilli'nin cebinden çıkan ve 'Seni çok özledik baba, seni çok seviyoruz' sözleriyle biten mektubu yazan iki kardeşten Göktürk ise babasının 'Özel Harekat Polisi' yazılı şapkasıyla cenazeye katıldı. Gözyaşlarını göstermemeye çalışan Göktürk, herkes gibi safa geçti ve babasının cenaze namazını kıldı. Cenaze namazının ardından şehit polisin cenazesi tekrar araca yüklendi, Türk bayrakları tekbir sesleri arasından geçerek Alanya Şehitliği'ne defnedildi.

  Şehit Coşkun Nazilli nin cenazesi toprağa verildi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir