Euro
9.7133
0.32%
Dolar
8.0967
0.32%
Altın
450.82
0.11%
Borsa
1.409
2.24%
Bitcoin
509.830
-0.40%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Şehit kardeşinden çözüm sürecine destek

  AK Partili Salih Kapusuz'un Mersin'deki konuşmasında kürsüye çıkan şehit kardeşi, herkesi duygulandırdı.
  • 25.04.2013 - 01:47
  Şehit kardeşinden çözüm sürecine destek

  Şehit kardeşinden çözüm sürecine destek #1

  Kapusuz, Akdeniz İhracatçılar Birlikleri (AKİB) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Çözüm Süreci" konulu konferansta konuşma yaptı. İnançlarının ırkçılığa asla yer vermediğini vurgulayan Kapusuz, ırkçılığı kim ne amaçla yaparsa yapsın buna sıcak bakmadıklarını söyledi. Halkın bu sürece çok büyük desteği olduğunu anlatan Kapusuz, "Süreç başlayalı 3 buçuk ayı geçti. Allah'a Hamd olsun ki bir tek şehidimiz yok" dedi. Şehit annelerinin, süreç daha önce başlamadığı için sitemler ettiğini savunan Kapusuz, annelerin gözyaşlarını dindirmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

  ŞEHİT KARDEŞİNDEN DUYGULANDIRAN KONUŞMA

  Kapusuz'un konuşmasının ardından kürsüye çıkan bir şehit kardeşinin konuşması, duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Mersin Gülnar nüfusuna kayıtlı Tuna Çelik, ağabeyi Recep Çelik'in 1995 yılında Van'ın Gürpınar ilçesinde askerdeyken şehit olduğunu hatırlatarak, "34 yaşındayım, 1995 yılında ağabeyim şehit düştü. Annem onu o kadar güzel emeklerle yetiştirdi ki hiç beklemediğimiz bir anda bir kör kurşun geldi onu bizden ayırdı" diye konuştu.

  "Başbakanımız ve büyüklerimiz inşallah bu süreçte ümit ediyorum ki başaracaklar" diyen Tuna Çelik, "Barış olacak. Biz ağladık, anam ağladı, rahmetli babam çok ağladı. Annem hala ağlıyor. Yeni doğan kardeşlerimiz, analarımız, kardeşlerimiz inşallah bundan sonra bu acıyı görmeyecekler. Hepimiz bunun için uğraşıyoruz" şeklinde konuştu.

  "O PARTİ BAŞKANLARI NEDEN GELMEDİ?"

  Kimi siyasilerin ve parti başkanlarının 'Şehitlerimizin kanı ne olacak?' dediklerini hatırlatan Çelik, "Benim abim 1995 yılında 20 yaşında şehit olduğundan bugüne kadar o parti başkanları, o konuşanlar bir gün gelip benim annemin elini öpmediler. Bizim halimizi hatırımızı sormadılar. İşte vatanımız var olsun, milletimiz sağ olsun, şehitlerimiz şad olsun, diyorlar bu artık öyle değil. Benim abim keşke sağ olsa idi de bu olaylar olmasa idi. Benim anne ve babama kimisi 'anne ve babana maaş bağladılar' diyorlar. Devlet trilyonları verse benim ağabeyimi geri getiremez. Abim şehit olduğu için çok mutluyum, ama benim adıma, şehit aileleri adına, onlar üzerinden siyaset yapıp bizim hakkımızı savunmaya kalkmasınlar. Biz hakkımızı herkesten daha iyi savunuruz" ifadelerini kullandı.

  Konuşması zaman zaman alkışlarla kesilen Tuna Çelik'i Salih Kapusuz kucaklayarak uğurladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir