Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.655
0.37%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C
  Şehit kardeşinden Meral Akşener'e HDP tepkisi

  Şehit kardeşinden Meral Akşener'e HDP tepkisi

  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir ziyareti kapsamında gittiği Kepsut ilçesinde, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.
  • İHA
  • 27.02.2020 - 14:46
  • Güncelleme : 27.02.2020 - 14:46

  1991 yılında Şırnak’ta terör örgütü tarafından şehit edilen Ayhan Yılmaz’ın kardeşi Rahmi Yılmaz, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile terör polemiğine girdi.

  Yılmaz, Meral Akşener’i terör örgütleriyle iş birliği yapmakla suçladı.

  Şehit kardeşi Rahmi Yılmaz, “Bizimle aynı fikirde olduğunuz söylüyorsunuz ama televizyonda bunu söyleyemiyorsunuz. Şimdi gelip bana izah etmeye çalışıyorsunuz." dedi.

  Vatandaşlardan Akşener'e HDP tepkisi VİDEO

  "SENİN HDP İLE NE İŞİN VAR?"

  Kahvede bulunan Halil Karakaya da Rahmi Yılmaz’a destek çıkarak, “Madem HDP terör örgütü, güvercinin karganın yanında ne işi var. Seçimlerde İstanbul’u kazanmak için HDP’ye destek verdiniz mi? Vermediniz mi? Ankara’da verdiniz mi? Vermediniz mi? Büyükşehirlerde verdiniz mi? Vermediniz mi? Verdiniz. Kargalar kargalarla uçar, güvercin güvercinlerle uçar. Buraya gelmişsiniz Allah razı olsun. 35 milletvekiliniz var mı şu an. İsmail Ok istifa etti mi etti. Bir kere de Meral Hanım'ın milletvekillerinin ağzından şunu duyalım. Ak Parti terör örgütüne şunu yapmıştır. İdlib’e girmiştir, arkasındayız. Yarın Tayyip gider başkası gelir. Seçimi kazanmak için terör örgütünün arkasından gitmeyin. Esnaf aç kalsın önemli değil. Çanakkale’de donsuz gezmiş bu millet. Bugün Suriye bize geliyor mu? Geliyor. Irak geliyor mu? Geliyor. Hepsi Türkiye’ye geliyor bizim gidecek ülkemiz yok. Madem Türkiye’de siyaset yapıyorsanız iktidarda kim varsa onun arkasında durmak zorundasınız. Her 5 yılda bir seçim olur. Seçim geldiğinde vaatlerini açıklarsın. Kazanırsın, kazanamazsın. Ama alın açık durur. Senin HDP ile ne işin var? Uzaklaş ki puanını arttır.” ifadelerini kulandı.

  Şehit kardeşinden Meral Akşener e HDP tepkisi #1

  "BİZ HDP İLE YAN YANA YÜRÜMEDİK"

  Bu tepkiler üzerine konuşan Akşener, “Bir şey söylüyorsunuz ondan sonra da bir şey söylemeye kalktığımda da dinlemiyorsunuz. Bir konuda karar vermişsiniz saygı duyuyorum. Ama günah diyorum. Bakın ayıp da demedim. Günah. Biz HDP ile yan yana yürümedik. Biz burada İsmail Ok’u aday çıkardığımızda HDP aday çıkardı. Bizim aday çıkardığımız her yerde HDP aday çıkardı. Iğdır’da Cumhur İttifakı'nın adayını destekledik karşılıksız. Yani AK Parti ile MHP’nin adayını destekledik. Dolayısıyla orada aday çıkarmadık. Bunları da kimse duymuyor. Ahlat’ta AKP’nin adayını destekledik.” dedi.

  Şehit kardeşinden Meral Akşener e HDP tepkisi #2

  Pervin Buldan'dan CHP ile ittifak itirafı

  Şehit kardeşinden Meral Akşener e HDP tepkisi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir