Euro
15.3163
0.29%
Dolar
13.5261
0.40%
Altın
799.77
0.78%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
500.000
2.84%
1ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 1 C

  Şehit korucunun cenasinde dev bayraklı mesaj

  PKK'nın mayınlı saldırısında şehit olan köy korucusu 52 yaşındaki Arif Güngen toprağa verildi.
  • 13.06.2012 - 09:58
  Şehit korucunun cenasinde dev bayraklı mesaj

  Şehit korucunun cenasinde dev bayraklı mesaj #1

  Şırnak Bestler-Dereler Bölgesi'nde PKK'lıların araziye tuzakladığı mayına basarak şehit olan geçici köy korucusu 52 yaşındaki Arif Güngen için İl Jandarma Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

  Törene Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük, Cumhuriyet Başsavcısı Zeki Vatan, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, askeri yetkililer ve şehit korucu Güngen'in yakınları katıldı. Tören sonrası cenazenin arkasında yürüyen vatandaşlar, dev Türk bayrağı taşırken, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

  PKK ALEYHİNDE SLOGANLAR

  Sık sık, "Şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK" sloganlarının atıldığı cenaze töreninde, şehit yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Evli ve 8 çocuk babası şehit korucu Güngen'in eşi ve kızını, kadın subayların teselli etti.

  Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, şehit korucunun ailesine başsağlığı dileyerek, "Memleketin, birliği, bütünlüğü, değerlerimiz, inancımız, kültürümüz için canını feda eden şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı, sabrı celil diliyorum. Çetelere taviz vermek, illegal yapılara taviz vermek, terör örgütüne taviz vermek, birgün bir taviz, 2 gün 2 taviz, bu geometrik olarak büyür ve bütün malımızı, kültürümüzü, canımızı yok etmekle, toplum olarak karşı karşıya kalabiliriz. Ne zaman eğer bu tür çetelere, illegal yapılara, memleketin birliğine bütünlüğüne yönelmiş terör örgütlerine askeriyle, milletiyle, siviliyle, basınıyla el birliğiyle bu tür terör örgütü yapılarına karşı bir faaliyet ortaya koymadığımızda; şehitlik olmak suretiyle ölüm, ölümsüzlüğün en güzel penceresidir" dedi.

  Şırnak İl Jandarma Komutanı Osman Aslan da, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, kollamak ve muhafaza etmek kararından asla vazgeçmeyeceğini söyledi. Aslan, şöyle dedi: "Çocuklarımıza saygın bir gelecek bırakabiliyorsak bunu, her şeyden önce aziz şehitlerimize borçluyuz. Kurşun sıkılırken gözlerini kıpmadan üzerine giden, vatanına ve milletine kanat germeye çalışan yurdun her köşesinde kahramanca mücadele ederek canlarını veren şehitlerimizi manevi varlıklarını sonsuza dek yaşatacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, kollamak ve muhafaza etmek kararından asla vazgeçmeyecektir. Bu uğurda binlerce şehit ve yaralı veren silahlı kuvvetleri bundan sonrada ne pahasına olursa olsun ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumaya kahraman korucularımızla birlikte omuz omuza devam edecektir. Aziz şehidimiz aziz Arif Güngen, uğrunda can verdiği vatan toprağında al yıldızlı bayrağın gölgesinde sonsuza dek huzur içinde uyu. Kanın son damlasına kadar savunmaya ant içtiğin emaneti devralıyoruz. Bu emanet senin ve diğer şehitlerimizin kutsal emaneti olarak ilelebet muhafaza edilecek, kirletilmesine asla izin verilmeyecektir"

  Törenin ardından şehit korucu Arf Güngen, Şırnak Büyük Mezarlık'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.


  Görüş Bildir