Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
492.001
-0.95%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C

  Şehit oğluna refakat eden polis yazdıklarıyla ağlattı

  Nusaybin'de şehit düşen polis memuru Demirkan'ın ailesine eşlik eden polis memuru Ayşe Çalışkan o gün yaşadıklarını yazdı.
  • 15.12.2015 - 10:52
  Şehit oğluna refakat eden polis yazdıklarıyla ağlattı

  Nusaybin'de 8 Aralık'taki terör saldırısında şehit olan Mesut Demirkan'ın naaşının havayoluyla getirildiği Merzifon'dan Çorum'a nakli sırasında minibüste şehidin çocukları Kaan ve Rabia Demirkan'ın yanında bulunan Çorum Emniyet Müdürlüğü Rehberlik ve Psikolojik Danışma Bürosu'nda görevli polis memuru Ayşe Çalışkan, o sürede yaşadığı duygu dolu anları ve fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaştı.

  Şehit oğluna refakat eden polis yazdıklarıyla ağlattı #1

  Daha sonra sosyal medyadaki birçok sitede paylaşılan ve okuyanların gözyaşlarını tutamadığı yazı şöyle:

  "SÜREKLİ SAKLAMBAÇ OYNADIK"

  Havaalanında karşıladık şehidimizi ve ailesini, havaalanından köye gelene kadar öndeki araçta giden babasının tabutunu görmesinler diye saklambaç oynadık minibüsün küçük koltuk aralığında. Boynumdaki şalla kapattık gözlerimizi saklanma bahanesiyle ama nafile sürekli baba diye bahsedince küçük Kaan ile telefonda oyun oynadık. Yoldan geçen ilk kırmızı arabayı kim görecek, en çok kim görecek diye yarıştık. Yeter ki öne bakmasın diye.

  "AKILLI KAAN YAZIYOR"

  Yakasındaki yazıyı sordu 'şehit oğlu' yazıyor diyemedim 'akıllı Kaan' yazıyor dedim ve poz vermek istedi. Bu fotoğrafı çektik. Şimdi hangi duygu dindirir ki bu günahsızların baba özlemini, hangi oyun oyalar ki onların baba eksikliğini unutturmaya. Mekanın cennet olsun şehidim. Telefonumda bu fotoğrafı imkanım elverdiği sürece silmeyeceğim.

  Tüm şehit ailelerine dua edip onlara bu kaderi yaşamaya sebep olanlara kahredeceğim. Ateş düştüğü yeri yakar kavurur kül eder de o ateş nereye düşerse düşsün her seferinde benim de yüreğimi yakar."

  Şehit oğluna refakat eden polis yazdıklarıyla ağlattı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir