Dolar
7.6257
-0.9765%
Euro
8.8978
-0.8723%
Altın
1863.82
0.0198%
Borsa
1119.56
1.5335%
G. Altın
458.156
-0.7536%
Bitcoin
80991.99
2.6644%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi

  Cizre'de PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Mehmet Dama, son yolculuğuna uğurlandı.
  • AA
  • 28.08.2016 - 16:37
  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi #1

  Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memurlarından Mehmet Dama'nın cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi ardından bu sabaha karşı uçakla Afyonkarahisar Askeri Havalimanı'na getirildi.

  TÜM AİLE TABUTA SARILDI

  Buradan alınarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna konulan şehidin cenazesi öğle saatlerinde helallik alınması için önce 3 yıl önce kalp rahatsızlığı sonucu kaybettiği babası Hüseyin Dama'nın Sahipata Mahallesi'ndeki evine getirildi. Annesi Semiha Dama, eşi Sümeyra Dama ve kız kardeşleri ambulansa binerek şehit Dama'nın tabutuna sarıldı.

  Anne Semiha Dama, "Oğlum, kuzum, canım oğlum" diyerek tabutu okşadı. Helallik alınması ardından şehidin cenazesi, kayınpederi Ali Tokmak'ın Fatih Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada gözyaşları arasında helallik alınırken, bir yakınının kucağında duran 3 yaşındaki Enes Dama ise ne olup bittiğini anlamaya çalıştı.

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi #2

  Şehit Mehmet Dama'nın cenazesi daha sonra Afyonkarahisar kent merkezindeki Gedik Ahmet Paşa Camii'ne (İmaret Cami) getirildi. Öncesinde camiye gelen annesi, eşi ve yakınları şehidin cenazesini taşıyan Türk bayrağına sarılı tabutu ayakta karşıladı. Yaklaşık 3- 4 dakika ayakta bekleyen yakınları, "Siz şehit yakınısınız, lütfen oturun" uyarısı üzerine oturdu.

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi #3

  "AĞLAMAYACAĞIZ BİZ ŞEHİT YAKINIYIZ"

  Tören boyunca ağlamayan şehidin eşi Sümeyra Dama, annesi Semiha Dama ve diğer yakınları, çevresindekileri de "Ağlamayacağız, biz şehit yakınıyız" diye sık sık uyardı. Dua edilmesi sırasında dayısı Süleyman Tokmak'ın kucağında bekleyen Enes Dama da olan biteni izledi.

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi #4

  "BABA BURADA"

  Daha sonra annesi ve yakınlarının aldığı Enes Dama, babasının fotoğrafıyla oynayarak, öptü. Bir yakınının yaka kartına koyduğu fotoğrafa bakan Enes, "Baba burada" derken yakını, "Evet oğlum, o seni buradan görüyor" diye cevap verdi.

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi #5

  Gazetecilerden çekinen Enes'e, "Öp oğlum, baba orada" diyen annesi daha sonra, "Sen şehidin oğlusun, biz şehit ailesiyiz annem, ağlamayacağız. Düşmanımızı sevindirmeyeceğiz. Baban da böyle olmasını isterdi" diyerek eşinin tabutunu okşadı.

  Şehit polis Mehmet Dama toprağa verildi #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir