Petrol
93.01
0.08%
Euro
18.276
0.00%
Dolar
17.9488
0.01%
Altın
1.017
0.09%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
423.557
-2.02%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Şehit polisler için tek kişilik saygı duruşu

  Çanakkale'de bir vatandaş, Ceylanpınar'da evlerinde ölü olarak bulunan iki polis memuru için tek başına 1 saatlik saygı duruşu yaptı.
  • Ajanslar
  • 23.07.2015 - 06:14
  Şehit polisler için tek kişilik saygı duruşu

  Şehit polisler için tek kişilik saygı duruşu #1

  Çanakkale’de yaşayan 34 yaşındaki Mesut Çetin, önceki gün Adıyaman’da şehit edilen Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal ve bugün Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, evlerinde şehit edilen Ceylanpınar Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli polis 25 yaşındaki Okan Acar ile Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevli 24 yaşındaki Feyyaz Yumuşak için 1 saatlik saygı duruşunda bulundu.

  "1 SAATLİK SAYGI DURUŞUNDA BULUNACAĞIM"

  Daha önce bu eylemi sosyal paylaşım sitesinde duyuran Mesut Çetin, eylemini, İskele meydanında, elindeki Türk bayrağıyla tek başına gerçekleştirdi. Çetin, "2 gün önce hain bir saldırı sonucu bir askerimiz şehit olmuş, bugün de iki polisimiz hain eller tarafından şehit edilmiştir. Ben de bunu protesto etmek için burada bir dakikalık değil bir saatlik saygı duruşunda bulunacağım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun. Ama şunu unutmasınlar ki; hain eller hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar" dedi.

  Şehit polisler için tek kişilik saygı duruşu #2

  OTURMA EYLEMİ DE YAPILDI

  Daha sonra Mesut Çetin’e Kemal Çakar adlı bir vatandaş da bir süre eşlik etti. Bu sırada, yine iskele meydanında Çetin’in birkaç metre ilerisinde ise SGDF üyesi bir grup, Suruç’ta meydana gelen bombalı saldırı için oturma eylemi gerçekleştirdi. Her iki eylemde olaysız şekilde sona erdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir