Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.090
1.12%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı

  Ankara’daki bombalı saldırıda şehit olan servis şoförü asker Ali Öztaş’ın annesi teröristlere lanet okudu.
  • CHA
  • 18.02.2016 - 11:22
  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı

  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı #1

  Miyese ve Mehmet Öztaş’ın üç çocuğundan en küçüğü Ali Öztaş’ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki vatani görevini 76 gün sonra tamamlayıp dönmesi bekleniyordu.

  Şehit babası Mehmet Öztaş, oğlunun cenaze töreni için Ankara’ya giderken, anne Miyese Öztaş’ın feryatları yürekleri dağladı.

  "YAVRUMU GAVURLAR YAKTI"

  Bekar olan oğlu için ağıt yakan ve terörü lanetleyen Miyese Hanım, ağlayarak, “Allah kahrı perişan eylesin, onları. Yavrumu yaktılar, beni yaktılar. Allah kendilerini daha fena yaksın. Körpecik kuzumu aldılar, benden. Benim yavrumu kül ettiler. Ne söyleyebilirim. En son evvelsi gün akşam kendisiyle görüştüm. Her gün servisinden birliğine giderken günü birlik konuşuyorduk. Konuşma da yalan oldu, görüşmede yalan oldu. Yavrum koklayamadım. Yavrumu aldılar benden. Gülümü, dalımı kırdılar benim. Kopardılar aldılar benden, bal gibi kuzumdu, kaymak gibi kuzumdu. Yavrum benim, elim ayağım, gözümdü kardeşim. Hem elim hem ayağım hem de gözümdü. Yavrum beni yaktı; yavrumu da gavurlar yaktı. Yandım bittim; kül oldum artık ben, kül oldum.” dedi.

  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı #2

  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı #3

  Şehidin amcası Mustafa Öztaş ise “Diyecek bir şey yok, giden gitti. Vatan sağ olsun, dostlar sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

  BABA EVİNE BAYRAK ASILDI

  Şehidin baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı. Sivil hayatta kentteki özel halk otobüslerinde şoförlük yapan Ali Öztaş için bu araçlara Türk bayrakları asıldı. Sağlık ekiplerinin hazır beklediği evde belediye taziye çadırı kurup, çevre temizliği yaptı. Öztaş'ın cenazesi Ankara’daki törenin ardından Adana’da son yolculuğuna uğurlanacak.

  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı #4

  Şehit servis şoförü askerin annesi: Yavrumu gavurlar yaktı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir