Şehit Uzman Çavuş toprağa verildi

Şehit Uzman Çavuş toprağa verildi

Şırnak Uludere'de teröristlerce döşenen mayına basması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Kemal Aktay memleketi Malatya 'nın Doğanşehir ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, ailesinin yaşadığı Doğanşehir ilçesine bağlı Günedoğru köyüne getirildi. Köy meydanında Doğanşehir İlçe Müftüsü Şehmuz Tanrıverdi'nin kıldırdığı cenaze namazına, Aktay'ın ailesi ve yakınları ile 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Malatya Vali Vekili Bilal Bozdemir, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, askeri erkan, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit için dua eden müftü Tanrıverdi, şehitliğin önemini vurguladı. Namazın ardından Aktay'ın naaşı, cenaze aracıyla ailesinin yaşadığı evin önüne getirildi. Burada şehit Aktay için müftü Tanrıverdi, helallik istedi. Ardından şehit Aktay'ın cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

GÜL VE ERDOĞAN ÇELENK GÖNDERDİ

Şehit uzman çavuş Aktay'ın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda yetkili çelenk gönderdi.

Bu arada, Aktay'ın acılı annesi Emine Aktay'ın, oğlunun naaşı gelmeden önce yanındaki askerlere, ''Bana evlatlar verin, bu vatan için yetiştireyim'' dedi.