Euro
15.2033
-0.09%
Dolar
13.4854
-0.03%
Altın
774.13
-0.03%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
707.977
1.22%
11ºC
İstanbul
Hafif yağmur 11 C

  Şehitlerin ailelerine ev hediye edildi

  Darbe girişimi sırasında Ankara’da şehit düşen Erzurumlu polis memuru Murat Ellik ve Yakup Sürücü’nün ailelerine ev hediye edildi.
  • İHA
  • 27.07.2016 - 09:35
  Şehitlerin ailelerine ev hediye edildi

  FETÖ'cü teröristler, 15 Temmuz gecesi Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na saldırı düzenledi.

  Saldırıda Erzurumlu polis memurları Murat Ellik ve Yakup Sürücü şehit düştü. Demokrasi şehitlerinin ailelerine Erzurum Yakutiye ilçe Belediyesinin kentsel dönüşüm olarak başlattığı Yeşil Yakutiye Konutlarından ev verildi.

  AİLELERİNE EV HEDİYE ETTİK

  15 Temmuz gecesinin milli iradeye karşı bir kalkışma olduğunu ifade eden Erzurum Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, "Bu kalkışma esnasında Erzurum’dan iki polisimiz şehit düştü. Biz de Yakutiye Belediyesi olarak bu şehitlerimizin ailelerine ev hediye etmek istedik" dedi.

  Şehitlerin ailelerine ev hediye edildi #1

  ’ÜLKEM BU DURUMDAYKEN BEN İZİN FALAN YAPAMAM’

  Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan saldırıda şehit düşen Yakup Sürücü’nün hikayesinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Korkut, "Şehitlerimizden Yakup kardeşimizin hikayesi çok önemlidir. Yakup kardeşimiz senelik iznine çıkmıştır. Ankara’dan İstanbul’a geçecek olan şehidimiz Cuma günü bu vahim durum ile karşılaştı. Şehidimiz hemen ilgili müdürünü arıyor ve ’Sayın müdürüm ben buradayım. Ülkem bu durumdayken ben izin falan yapamam’ diyor. Müdürü ise ’Sen yıllık izindesin iznini tamamlayınca dönersin Yakup’ demiş. Ama Yakup kardeşimiz vatanı için operasyona katılarak o gece şehit düşüyor" ifadelerini kaydetti.

  Şehit aileleri ile taziye sürecinde görüştüğünü söyleyen Ali Korkut, "Şehit aileleri ile taziye sürecinde görüştüm. Görüşmemde siz şehit ailelerine birer ev vereceğimizi söyledim. Şehidimizin aileleri ise, devletimizin her daim yanında olduklarını hissettiklerini söylediler" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir