Euro
11.0746
-0.56%
Dolar
9.5427
-0.44%
Altın
549.54
-1.33%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
593.904
-1.72%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Şehzadebaşı Camii’nde Mevlit Kandili programı

  Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER'den Mevlit Kandili'ne özel program Şehzadebaşı Camii’nde gerçekleşecek.
  • 02.01.2015 - 16:39
  Şehzadebaşı Camii’nde Mevlit Kandili programı

  Şehzadebaşı Camii’nde Mevlit Kandili programı #1

  Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Hz.Muhammed’in doğumunun yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1436, 2 Ocak 2015 Cuma akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)” temalı kandil programı tertip ediyor.

  HZ. MUHAMMED'İN BEŞER VASFI ANLATILACAK

  Mevlid Kandili akşamı gerçekleştirilecek programda, Son Peygamber Hz. Muhammed’in Hayru’l Beşer vasfı,“İnsanlığın En Hayırlısı” temasından yola çıkılarak farklı yönleriyle ele alınacak.

  Yeni medeniyet tasavvurları için temel ölçülerin anlatılacağı “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı” programıyla  Hz.Muhammed'in, her mü’minin hayatında rol-model olarak yer alması için gerekli farkındalık ve değişim şartları uzmanlarca gündeme getirilecek.

  YASİN PİŞGİN'DEN MEVLİT KONUŞMASI

  Cemalettin Tül’ün sunumunu yapacağı programda Kur’an-ı Kerim’den ayetleri Bahattim Çörek, Temel Erbay, Ferruh Muştuer, Bünyamin Topçuoğlu, Ercan Çakıroğlu okurken, ayetlerin meallerini ise seslendirme sanatçısı Erol Eren seslendirecek.

  Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Yasin Pişgin’in “Hayru’l Beşer – İnsanlığın En Hayırlısı (sas)” konusunda katılımcılara hitap edeceği programda, Oğuzhan Bahtiyaroğlu ve Habib İspirli mevlid-i şeriften bölümler okuyacak.

  SALAVAT EŞLİĞİNDE MUSAFAHA

  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi Dr. Fatih Koca’nın salavat-ı şerife ve ilahileri okuyacağı programın kapanış duasını İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Mikdat Kutlu yapacak. Programın sonunda salavatlar eşliğinde musafaha yapılacak.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir