Euro
10.1632
-1.11%
Dolar
8.3942
-0.4%
Altın
506.74
-1.5%
Borsa
1.461
0.29%
Bitcoin
302.000
-2.60%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Suruç'ta sel hayvanları telef etti

  Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan sel nedeniyle ev, iş yerleri ve ahırları su bastı, duvarlar yıkıldı, hayvanlar telef oldu.
  • İHA
  • 27.12.2018 - 17:12
  • Güncelleme : 27.12.2018 - 17:12
  Suruç'ta sel hayvanları telef etti

  Şanlıurfa’da devam eden şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkiliyor. Suruç ilçesinde, birçok kırsal mahalle yolu yağışlar nedeniyle kapanırken, ev ve ahırları ise su bastı.

  Bazı kırsal mahallelerde, ahırlardaki hayvanlar telef oldu. Suruç ilçe merkezi de sel sularından nasibini aldı.

  Caddeler suyla kaplanırken mahsur kalan araçlar, vatandaşlar tarafından itilerek çıkartıldı. Vatandaşlar, sel sularının evlerini basmaması için çeşitli şekillerde önlemler aldı. Yolda yürüyenler ise beline kadar suya battı.

  Suruç ta sel hayvanları telef etti #1

  SUYUN İŞ YERİNİ BASMAMASI İÇİN HER YOLU DENEDİ

  Yağmur, bazı iş yerlerinde su baskınlarına neden oldu. Bir vatandaşın, içinde un ve buğday bulunan değirmenini, su baskınından korumak için gösterdiği çaba ise görüntülere yansıdı. Suyun iş yerini basmaması için her yolu deneyen Mehmet Durmaz isimli vatandaş, kimse yardımcı olmayınca sinir krizleri geçirdi.

  Yoldan geçen araçların oluşturduğu dalgaları önlemek için caddeyi çöp konteynerleri ile kapattı. Çöp konteynerleri de araçları durdurmaya yetmeyince iş yeri sahibi, adeta çileden çıktı. Yoldan geçen bir kepçe, getirdiği çakılı iş yerinin önüne dökerek, içeriye su girmesine engel olmaya çalıştı.

  Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan sel ViDEO

  Suruç ta sel hayvanları telef etti #2

  HAYVANLAR TELEF OLDU

  İlçeye bağlı Dumlupınar kırsal mahallesinde ise ahırları su bastı. Su baskını nedeniyle çok sayıda küçükbaş hayvan telef olurken, bazı evlerin de duvarları yıkıldı. Yolun üzerinden taşan sular nedeniyle araçlar yollarına devam edemedi. Araçlarıyla birlikte suda mahsur kalanların yardımına ise diğer vatandaşlar yetişti. Ekiplerin, bölgedeki olumsuzlukları gidermek için çalışma başlattıkları öğrenildi.

  Suruç ta sel hayvanları telef etti #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir