Petrol
109.72
0.57%
Euro
17.5191
-1.73%
Dolar
16.548
-1.99%
Altın
970.72
-2.15%
Borsa
2541
-0.52%
Bitcoin
347.946
-4.38%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Selçuk Parsadan'ın evsiz oğlu belediyeye sığındı İZLE

  Selçuk Parsadan'ın evsiz oğlu belediyeye sığındı İZLE

  Zeytinburnu Spor Salonu'nda misafir edilen 18'i kadın 392 evsiz vatandaş arasında, bir dönem, dolandırıcılık olaylarıyla Türkiye'nin yakından tanıdığı Selçuk Parsadan'ın oğlu da var.
  • 31.12.2014 - 02:56

  hakan parsadan

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve polis ekipleri tarafından sokaklardan toplanan evsizler, soğuk havadan korunmaları için spor salonunda ağırlanmaya başlandı. sağlık kontrolleri ve kişisel bakımları yapılan evsizlerin giyecek ihtiyaçları da karşılandı.

  PARSADAN'IN OĞLU DA SOKAKTA KALIYOR

  Sokak, park, metruk bina ve cami avlularında yaşam mücadelesi veren  evsizlerden bazıları, ilginç hayat hikayeleriyle dikkati çekiyor. Eski basketbolcu olan ve dönemin Başbakanı Tansu Çiller'i dolandırmasıyla gündeme gelen Selçuk Parsadan'ın oğlu Hakan Parsadan da Zeytinburnu Spor Kompleksi'nde misafir ediliyor.

  Selçuk Parsadan'ın evsiz oğlu belediyeye sığındı İZLE

  Selçuk Parsadan ın evsiz oğlu belediyeye sığındı İZLE #2

  AA muhabirine açıklama yapan Hakan Parsadan, babasının ölümünün ardından zor duruma düştüğünü anlatarak, 3 yıldır sokakta yaşadığını ve soğuk hava nedeniyle belediyenin spor merkezine sığındığını söyledi.

  "BABAMIN PEŞİNDEN AYRILMAYANLAR, BANA TELEFONLARINI BİLE AÇMIYOR"

  Ailesini, işini ve varlığını kaybettiğini ifade eden Parsadan, "Bütün Türkiye hikayemizi biliyor. Basketbolcuydum ve 8-10 sene milli takımda oynadım.  Birtakım terslikler oldu mesleğimi bıraktım. Basketbola da geri dönmek  istemiyorum. Yıllardır parklarda, ATM'lerde sokaklarda yaşıyorum. Sokaklarda çok sıkıntılar yaşadım. Çok iş istedim ama olmuyor. Şu anda buradayım. Çevremiz çok yüksek ama insanlar öyle bir hale gelmiş ki kendilerinden başka kimseyi tanımıyorlar. Babam ölmeden önce peşinden ayrılmayan dostlar bana telefonu açmadı." diye konuştu.

  Parsadan, evsizlerin hayatlarının göz önüne alınması gerektiğini vurgulayarak, yetkililerden evsizlere yardım etmelerini istedi.

  EVSİZ EMEKLİ AVUKAT

  Spor salonundaki evsizlerden 80 yaşındaki emekli avukat Erdoğan Gençel  de yıllarca önemli davalara baktığını ancak emekli olduktan sonra bazı  sorunlardan dolayı 3 yıldır sokaklarda yaşadığını söyledi.

  Gençel, hiç evlenmediğini aktararak, "İstanbul Barosu'ndan 1990  yıllarında emekliliğimi istedim. Meslekten çok yorulmuştum. Ev alamadım. Ancak  siyasi tarihe ilişkin çok Kitap satın aldım. Amacım Kadıköy'de bir halk kitaplığı  tesisi yapmaktı. Gerçekleştiremedim. Geçmişte senelerce gençlerin davalarına  ücretsiz baktım" dedi.

  "Sokaklarda yaşıyorum. En büyük sıkıntım içkiye alıştırılmış  sokaklarda yaşayan gençler" diyen Gençel, geceleri fenerle kitap okuduğunu ancak  sarhoşlardan çekindiğini dile getirdi.

  SELÇUK PARSADAN KİMDİR?

  Selçuk Parsadan, dönemin başbakanı Tansu Çiller ve cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de aralarında bulunduğu birçok kişiyi, büründüğü sahte kimliklerle dolandırdığı iddialarıyla Türkiye gündemine oturmuştu. Parsadan, 1997 yılında Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Örtülü Ödenek davasından 6 yıl 3 ay, mahkemeye hakaretten 2 yıl ve başka bir dolandırıcılık davasından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

  Bayrampaşa cezaevi’nden Afyon Cezaevi’ne nakledilen ve Sabancı Suikastı davasının sanığı, DHKP/C itirafçısı Mustafa Duyar'ın kaldığı koğuşun karşısındaki koğuşda kalan Parsadan, Mustafa Duyar'a düzenlenen silahlı saldırıda kapı mazgalından "yapmayın, etmeyin" diye seslendiği gerekçesiyle ağzından vurularak ağır yaralandı. Parsadan, Mustafa Duyar’ın Karagümrük Çetesi mensuplarınca öldürüldüğü saldırının asıl hedefinin kendisi olduğunu ileri sürdü.

  İnfaz yasasına göre 4 yıl 8 ay 28 gün cezaevinde kalan Parsadan 19 Şubat 2001 tarihinde tahliye edildi.

  Parsadan 2006 yılında omurilik kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir