Petrol
112.38
0.40%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.126
-2.06%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Selvi Kılıçdaroğlu şehitler için okutulan mevlide katıldı

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Yenimahalle'de şehitler için okutulan mevlide katıldı.
  • DHA
  • 28.03.2016 - 13:04
  Selvi Kılıçdaroğlu şehitler için okutulan mevlide katıldı

  Selvi Kılıçdaroğlu şehitler için okutulan mevlide katıldı #1

  Yenimahalle Belediyesi, Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının toplandığı noktaya yönelik hain saldırıda hayatını kaybedenlerin kırk mevlidini okuttu.

  ŞEHİTLERE MEVLİT

  Patlamada hayatını kaybedenler arasında 6 şehidin ikamet ettiği Susuz Mahallesi'nde okutulan mevlitte duaların ardından yemek yendi.

  YEMEĞE SELVİ KILIÇDAROĞLU DA KATILDI

  Şehit yemeğine şehit aileleri ve vatandaşların yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Saniye Barut, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, CHP gençlik kolları ve ilçe teşkilatları da katıldı.

  Selvi Kılıçdaroğlu şehitler için okutulan mevlide katıldı #2

  "BERABERLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ"

  Türkiye'nin içerisinde bulunduğu sıkıntılı sürecin bir an önce son bulması gerektiğini belirten Yaşar, "Bu anlamlı günde tüm dualarımız şehitlerimiz için. Bu acılar artık son bulsun. Analarımız ağlamasın. Terör bir insanlık suçudur ve teröre karşı dimdik durmak bu ülkeyi seven tüm yurtseverlerin asli görevidir. Kardeşçe yaşadığımız ülkemizde beraberliğimizi kimse bozamaz, buna izin vermeyiz" dedi.

  TÜM ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ

  İlk olarak Selvi Kılıçdaroğlu ile Susuz Mahallesi'nde verilen 40 yemeğine katılan Başkan Yaşar, daha sonra Anadolu Mahalle'sinde çatışmada hayatını kaybeden şehit için verilen 7 yemeğine katıldı. Musa Efendi Camii'nde okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Mevlit-i Şerif'te, kaside ve ilahiler okunarak tüm şehitler için dua edildi. Ardından vatandaşlara kavurma pilav, patates ve helva ikram edildi.

  Selvi Kılıçdaroğlu şehitler için okutulan mevlide katıldı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir