Euro
15.1814
-0.32%
Dolar
13.6056
-0.33%
Altın
785.6220
-0.31%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
512.812
0.52%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C
  Şemdinli'nin merkezinde çatışma - Video

  Şemdinli'nin merkezinde çatışma - Video

  PKK'lılar dün akşam Şemdinli'deki kamu binalarına saldırdı. Çatışma kameralara böyle yansıdı.
  • 24.08.2012 - 13:32

  Şemdinli nin merkezinde çatışma - Video #1

  Hakkâri'nin Şemdinli ilçesi şehir merkezinde saldırı düzenlemek isteyen terör örgütünün öncü olarak gönderdiği 5 kişilik grup, Polis Özel Harekât timleri tarafından bozguna uğratıldı.

  Dün akşam saatlerinde PKK'lı teröristler Hakkari'nin Şemdinli İlçe merkezindeki kamu binalarına eş zamanlı saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle başlayan çatışmada 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

  Şemdinli nin merkezinde çatışma - Video #2

  İki saatten uzun süren çatışmanın etkilerini ise sabah saatlerinde görevliler silmeye çalıştı. Hasar gören kamu binaları ve dükkanlar ve araçlara isabet eden kurşun izleri çatışmanın şiddetini gözler önüne serdi.

  ÇATIŞMA ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  GÜVENLİK GÜÇLERİ OLAY YERİNDE NÖBET TUTTU

  Teröristlerin attığı ve kamu binasının karşısındaki bir dükkana saplanan patlamamış bomba mühimmatı dikkat çekti. Bomba imha uzmanı patlayıcılara müdahale ederken, güvenlik güçleri de silahlarıyla olay yerinde nöbet tuttu.

  İKİNCİ SALDIRI ÖNLENDİ

  Güvenlik güçlerinin teröristleri zamanında fark edip müdahale etmesi sayesinde terör örgütünün Şemdinli'yi ikinci kez basma planı deşifre oldu. Alınan bilgiye göre, Şemdinli'ye baskın düzenlemek isteyen terör örgütü PKK'nın öncü grubu önceden belirlendi.
   
  Teröristlerin ilçe girişinde, baskında kullanacakları silah ve roketleri bir araca yüklediğini tespit eden Özel Harekât polisi, alarma geçti. 5 kişi olduğu belirlenen terörist grup, şehir merkezinin içindeki resmi kurumlara doğru harekete geçtiği sırada 360 derece dönen ve sürekli ateş imkânına sahip kobra aracıyla vuruldu. PKK'lı grup karşılık veremeden etkisiz hale getirildi. Bu sırada şehir merkezinin üst bölgelerinden uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.


  Görüş Bildir