Euro
15.2599
-0.18%
Dolar
13.5594
-0.22%
Altın
793.5450
-0.13%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
504.624
0.95%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Serbest bırakılan öğretmenlerin ifadeleri alındı

  PKK'lı teröristlerin kaçırdıktan sonra serbest bıraktığı 3 öğretmenin ifadesi alındı.
  • 12.11.2012 - 10:07
  Serbest bırakılan öğretmenlerin ifadeleri alındı

  Serbest bırakılan öğretmenlerin ifadeleri alındı #1

  Terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra dün akşam Nusaybin kırsalında serbest bırakılan Çalpınar İlköğretim Okulu Müdürü Yunus Aykut (34) ile öğretmenler Yener Özuğuz (24) ve Beşir Noyan (46), Midyat Jandarma Komutanlığı'nda ifade verdi. Yaklaşık 8 saat süren ifadenin ardından öğretmenler Midyat Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

  Okul Müdürü Yunus Aykut, serbest bırakıldıkları için mutlu olduklarını belirterek, ''Ailemizin arasına geldiğimiz için çok mutluyuz. Allah kimsenin başına getirmesin'' diye konuştu.

  Öğretmen Yener Özuğuz da çok zor günler geçirdiklerini ancak her şeyin geride kaldığını belirtti.

  "EĞİTİMİ BALTALAMANIN HİÇ BİR FAYDASI OLMAZ"

  Eğitim-Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdülkadir Altay da arkadaşlarının geri dönmesine çok sevindiklerini belirterek, şunları söyledi:

  ''Arkadaşlarımızın sağ salim burunlarının bile kanamadan geri dönmüş olmasına çok sevindik. Bu tür saldırıların, alıkoymaların, insan özgürlüğünü kısıtlamanın insanlara bir faydası olmayacaktır. Eğitimi baltalamanın hiç kimseye faydası olmaz. Bu tür eylemleri kınıyoruz. Arkadaşlarımızın güven içerisinde eğitim ve öğretim faaliyetini sürdürmelerini diliyoruz. Bu konuda da yetkililerin, gerekli tedbirleri almasını arzu ediyoruz. Bölgemizdeki sıkıntılardan dolayı eğitim ve öğretim saatlerinin gün içerisinde kalacak şekilde düzenlenmesini istiyoruz. Bu konuda gerekli adımın atılmasını bekliyoruz.''

  Midyat'ta 3 gün önce Çalpınar-Kayabaşı köyleri arasında durdurdukları minibüsten yanlarına 7 öğretmeni alan teröristler, daha sonra öğretmenlerden 4'ünü Ömerli ilçesi yakınlarında serbest bırakmış, okul müdürü Yunus Aykut, öğretmenler Yener Özuğuz ve Beşir Noyan'ı kaçırmıştı.


  Görüş Bildir