Petrol
89.06
0.23%
Euro
18.1863
-0.22%
Dolar
18.5002
-0.27%
Altın
1.011
-0.28%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.811
1.87%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Şevket Çavdar'ın ailesi suç duyurusunda bulunacak

  Şevket Çavdar'ın kardeşi Ümit Çavdar: Bu işin peşini bırakmayacağız!
  • 24.03.2012 - 16:08
  Şevket Çavdar'ın ailesi suç duyurusunda bulunacak

  Şevket Çavdar ın ailesi suç duyurusunda bulunacak #1

  Hacettepe Üniversitesi'nde Şubat ayı içerisinde yapılan çift kol ve çift bacak naklinin ardından hayatını kaybeden Nevşehirli Şevket Çavdar'ın ailesi, nakli gerçekleştiren hastane yetkilileri hakkında Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

  'HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ'

  12 yıl önce geçirdiği bir kaza sonrasında iki kol ve iki bacağını kaybeden, Şubat ayı içerisinde de Hacettepe Üniversitesi'nde çift kol ve çift bacak nakli yapıldıktan sonra, hayatını kaybeden Şevket Çavdar'ın kardeşi Ümit Çavdar, bu amaliyatla ile ilgili olarak tüm suçluların ortaya çıkmasını aile olarak istediklerini söyledi. Çavdar, "Elimizden gelen şekilde hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Suçlular bir bir ortaya çıkacak. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Pazartesi günü Nevşehir'de, hastanede nakli gerçekleştiren tüm ilgililerle ilgili olarak suç duyurusu için Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunacağız" dedi.

  'HASTANE KUSURLU, BİZE SÖYLEMEDİLER'

  Şevket Çavdar'ın nakliyecilik yapan diğer kardeşi Mutlu Çavdar da, hastanedeki yetkililerin sadece naklin sonrasında yüksek dozda ilaç kullanılacağı ve bunun da kanser riski taşıdığı yönünde bilgilendirmede bulunulduğunu belirterek şunları söyledi:

  "Acımızı içimize gömdük. Hayat devam ediyor. Hastane organ naklinde Sağlık Bakanlığı Kompozit Doku Nakli Bilimsel Danışma Komisyonu da kusurlu bulundu. Bunda hastanenin hatası var. 4 organın aynı anda nakil edilmesi yanlış. Daha önce hastane yönetimi, bize iki kol ve iki bacağın aynı anda nakil edileceğini iletmedi. Bize sadece nakilden sonra yüksek dozda ilaç kullanılacağı ve bunun da kanser yapma riskine sahip olduğu ifade edildi. Biz manevi yönden tazminat davası açmayacağız, bazı gazetelerde para alacak şeklinde haberler çıktı. Bizim paraya ihtiyacımız yok. Böyle bir şey istemiyoruz. Nevşehir'i verseler Şevket'imiz acaba geri gelecek mi?"


  Görüş Bildir