Dolar
7.6557
-0.0326%
Euro
8.9147
0.0842%
Altın
1861.2
-0.0295%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.305
-0.041%
Bitcoin
82314.61
0.0552%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Şeyhmus Kino: Bir senaryo yazdım yerin dibine battım

  Oxford yalanı ve yaptığı resimlerle Türkiye'nin gündemine oturan Mardinli Şeyhmus Kino, psikolojik tedavi görüyor.
  • 14.09.2012 - 12:32
  Şeyhmus Kino: Bir senaryo yazdım yerin dibine battım

  Şeyhmus Kino: Bir senaryo yazdım yerin dibine battım #1

  Oxford Üniversitesi'nden burslu eğitim kazandığını; ancak davet belgesinin annesi tarafından tandırda yakıldığını söyleyerek Türkiye'nin gündemine giren Mardin'li Şeyhmus Kino, şimdi zor günler geçiriyor. Sözlerinin gerçek dışı olduğunun ortaya çıkması üzerine ailesi dahil herkes tarafından kınanan Kino, yaptığından büyük pişmanlık duyuyor.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  SENARYOYU İKİ YILDAN BERİ TASARLIYOR

  Haberlere konu olan senaryoyu iki yıldan beri tasarladığını ileri süren Şeyhmus Kino, üniversiteye gidemediği için çevresinden sürekli baskı gördüğünü, dikkat çekmek için böyle bir senaryoya başvurduğunu belirtiyor. Ailesinin sürekli 'neden okumuyorsun" diye kendisine tepki gösterdiğini kaydeden Kino, "Sürekli baskı altındaydım. Onun için bir senaryo hazırladım. Belki beni üniversiteye alırlar diye bu işe kalkıştım. Ama hayatımın en büyük hatasını yaptım. Pişman oldum. Herkesten özür diliyorum. Tek amacım üniversiteye gitmek ve iyi bir grafiker olmak." dedi.

  RESİMLER BAŞKA SANATÇILARIN AMA BEN ÇİZİYORUM

  Oxford Üniversitesi'nden burs teklifi aldığı ve resim yarışmasında büyük ödül kazandığı şeklindeki sözlerinin gerçek dışı bir senaryo olduğunu itiraf eden Şeyhmus Kino, basına gösterdiği resimlerin de imitasyon (taklit) olduğunu dile getirdi. Kino, "Başka sanatçıların resimlerini yapıyorum. Ama ben çiziyorum. Kimsenin tablolarını çalmıyorum. Her şey taklitten ibarettir. Kendimi geliştirmek için böyle çalışma yaptım." açıklamasında bulundu. Söylediklerinin yalan olduğunun ortaya çıkmasının ardından bulanıma girdiğini ifade eden Kino, Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde psikolojik tedavi gördüğünü dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir