Euro
15.3488
0.87%
Dolar
13.5533
0.47%
Altın
781.99
0.98%
Borsa
1.981
0%
Bitcoin
713.881
-0.93%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  SGK'da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE

  Enerji-Sen üyesi bir grup BEDAŞ işçisi, SGK Beyoğlu İlçe Müdürlüğü'nde işçi güvenliğini protesto etti.
  • 10.09.2014 - 12:39
  SGK'da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE

  SGK da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE #1

  Enerji-Sen üyesi bir grup işçi, son zamanlarda yaşanan işçi ölümlerine ve iş güvenliğine dikkat çekmek amacıyla Şişli Harbiye’de bulunan SGK Beyoğlu Sosyal Güvenlik Merkezi’ne girerek eylem yaptı.

  BİNANIN CAMLARINA PANKART ASTILAR

  Saat 11.30’da kurum binasının 1 ve 2’nci katlarına çıkan 12 işçi, pencerelerden "İnşaatta, madende, enerjide yeni Türkiye sermayesi öldürüyor", "İşten atılan işçiler geri alınsın" yazılı pankartlar sarkıttılar. "İş kazası değil bu bir cinayet", "Çalışırken ölmek istemiyoruz", "BEDAŞ’ta işçiler kazanacak" sloganları atan işçilere olay yerine gelen DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile sinema sanatçısı İlyas Salman da destek verdi.

  İŞ GÜVENLİĞİ EYLEMİ SIRASINDA GÜVENLİKSİZ ÇALIŞMA

  Bu arada işçilerin 1 ve 2’nci katlardaki eylemi devam ederken 7’nci katta 2 işçinin güvenlik ekipmanı bulunmadan pencerede temizlik yapmaları dikkat çekti. Bir süre camları silen işçiler, daha sonra içeriye girdi.SGK da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE #2

  SGK'da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE

  SENDİKA BAŞKANI DAHİL 12 İŞÇİ GÖZALTINA ALINDI

  Yaklaşık bir saat süren eylemin ardından olay yerine önce sivil polisler geldi. Yukarıya çıkan polisler, işçilerle kısa bir süre görüştü. İşçilerin eyleme devam edecekleri yönünde karar alması üzerine kurum müdürünün, işçilerin pencereden indirilmesi talebiyle polise şikayette bulundu. Sivil polisler tarafından işçiler, pencerelerden çekilerek alınırken pankartlar toplatıldı. Aşağıda bekleyen bazı işçiler bu duruma tepki göstererek içeriye girmek istedi. Bu sırada bina girişinde kısa süreli arbede yaşandı. Bir süre sonra olay yerine iki çevik kuvvet otobüsü geldi. Aşağı inen işçiler burada yaptıkları eylemle ilgili açıklamada bulundu. Daha sonra aralarında Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman’ın da bulunduğu 12 işçi, çevik kuvvet otobüslerine bindirilerek gözaltına alındı. Bazı işçilerin gözaltına alınmamak için direndiği görüldü.

  SGK da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE #3

  SGK da Enerji-Sen üyesi bir grubun işçi güvenliği eylemi İZLE #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir